Реальне наближення одержання летального озброєння загальмувалась після зустрічі Ангели Меркель та Барака Обами у Вашингтоні.
Знову Меркель
Після зустрічі у Білому домі між Бараком Обамою та Ангелою Меркель, німецький канцлер запевнила американського лідера не поспішати з наданням Україні летального озброєння. За переконанням Меркель, слід залишити дипломатичні шляхи розв’язку української кризи без посилення конфронтації. Нова "залізна леді мирного плану" не втрачає надії заспокоїти агресора конструктивним діалогом.
Попри таку позицію Берліну, американські законодавці не ймуть сил і продовжують здійснювати політичний тиск на очільника Білого дому. У цьому тиску, безпрецедентно об’єднались між собою республіканці та демократи, розробивши спільний закон про підтримку України.
Ще до зустрічі Меркель та Обами, в кінці лютого, конгресмен-республіканець Мек Торнберрі та демократ Адам Сміт внесли на розгляд Конгресу законопроект, що передбачає надання Україні допомоги в 1 млрд доларів і надання права голові Пентагону до 2017 року постачати летальне озброєння.
Рука Путіна
У затягуванні процесу надання Україні американської зброї і подібної позиції Німеччини можна побачити, що між Меркель та Путіним є певна особиста домовленість. Надання Україні летальної зброї буде сприяти ескалації конфлікту і Путін зможе звинувачувати Захід у підтримці воєнного шляху розв’язку конфлікту, Москва притикатиме США та ЄС попередніми діями у Лівії, Сирії, а тепер і в Україні, — схоже, вважають у Берліні. Таких козирів Росії Німеччина не бажає надавати.
Поряд з політичними кулуарними домовленостями, проросійські бойовики продовжують порушувати мінські домовленості, обстрілюючи українські позиції. Замість повного відведення важкого озброєння, вони намагаються її замаскувати.
У Берліні не можуть не знати про ці порушення, але попри це не наважуються підтримати Україну військовим озброєнням. У той же час, новини з фронту залишаються невтішними. Бойовики уніфікують військові підрозділи "ДНР" та "ЛНР" під єдине керівництво. Напевно, вони це роблять не для того, аби однією об’єднаною армією вправно та послідовно виконувати мінський протокол.
З української точки зору виглядає так, нібито Путін водить Меркель за носа, а паралельно посилює лави сепаратистів, готуючись до нової хвилі наступу.
Технічна сторона
За будь-яких обставин, якщо США прийме політичне рішення щодо надання Україні летальної зброї, то суто технічно зробити це у короткі строки не вийде.
Зброю передадуть лише тим, хто вміє нею користуватись. Саме у цьому напрямку є відчутний прогрес. Вчора в.о. спікера Генштабу Збройних Сил України Владислав Селезньов заявив, що делегація зі США на цьому тижні відвідає Україну для обговорення військової допомоги. Це лише маленький штрих, котрий відражає американське бачення, як слід допомагати Україні.