Україна представила в ОБСЄ докази агресії Путіна в Керченській протоці
Українські дипломати представили для країн-учасниць Організації з безпеки та співробітництва в Європі докази мілітаризації окупованого Росією Криму та прямої збройної російської агресії проти України.
Про це повідомляє прес-служба МЗС України.
Читайте також: "Винна лише Росія": у США різко відповіли на заяви Путіна щодо агресії в Керченській протоці
Так, у межах 25-ї зустрічі міністрів закордонних справ країн ОБСЄ обговорили незаконні дії Росії в окупованому Криму, а також в частинах Чорного та Азовського морів.
В обговоренні взяли участь представники МЗС США, Канади, Польщі, Литви, Данії, Швеції, Великої Британії, Латвії, Румунії, Грузії та Естонії.
Широкій аудиторії учасників та ЗМІ було презентовано докази мілітаризації Росією окупованого Криму та прямої збройної агресії РФ проти України в районі Керченської протоки, що становить серйозну загрозу для всього чорноморського регіону,
– йдеться у повідомленні.
У відомстві наголошують, що присутні висловили повну підтримку Україні, а також закликали до негайного звільнення українських військовополонених. Окрім того, представники МЗС обговорили можливу відповідь на агресивні дії РФ.
В МЗС України наголошують, що презентація мала важливе значення у контексті розгляду в грудні цього року Генеральною асамблеєю ООН проекту української резолюції "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь та частин Чорного та Азовського морів".
До слова, раніше голова МЗС України Павло Клімкін повідомив, що у Москві українські консули відвідали трьох поранених моряків ВМС України, які були захоплені російськими силовиками у Керченській протоці. За його словами, відтепер консули щодня будуть приходити до полонених українських моряків для того, щоб стежити за їхнім станом.
Що відомо про події в Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці російський прикордонний корабель протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.
Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.
Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.
Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.
агресія росії в керченській протоці: як реагує світ