Про це на нараді у президента України заявив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

"У пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю. Насамперед, щодо громадян Російської Федерації. Не пропускаються громадяни РФ у віці від 16 до 60 років чоловічої статі", – заявив Цигикал.

Читайте також: Заборона росіянам в’їзду в Україну: обмеження не поширюються на українців, які їдуть з РФ

Зазначимо, що винятком для пропуску на територію чоловіків-громадян Росії буде здійснення гуманітарної місії, наприклад прибуття на похорон.

Проводиться поглиблене інтерв'ювання, З'ясовуються їхні попередні причини поїздки в Україну, чи не порушували вони до цього українське законодавство. Перевірки проводимо за всіма наявними базамм даних, зокрема через бази Інтерполу. Якщо ж іноземці не можуть підтвердити мету своєї поїздки в Україну, то таким особам забороняється в'їзд,
– сказав прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Зі свого боку, Президент України Петро Порошенко наголосив, що на такий крок держава пішла, "щоб РФ не формувала в Україні загони "приватних" армій, які насправді є представниками Збройних сил РФ. Щоб не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще у 2014 році".

Чому Україна запровадила воєнний стан? 25 листопада в Азовському морі прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.

Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.

Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня.