Про лобізм Росії в Європі та США

Російська прпоаганда — не нове явище за кордоном. РФ цим займається вже багато років, останні 2-3 роки в це вкладали понад 4 млрд доларів кожен рік. Про це каже експерт.

Канал Russia Today зроблений настільки професійно, що телеглядач за кордоном іноді його порівнює з CNN,
— каже Трюхан.

Також він розповів, що російські пропагандисти діють через посольства своєї країни, по суті на базі посольств працює агентура і представники спецслужб.

Про основні напрямки пропаганди РФ

Свою "правду" РФ нав'язує через право- та ліворадикальні партії, через свої ЗМІ, інтернет та через "тролів", які працюють за кордоном, каже експерт. Також РФ створює фейкові громадські організації на територіях інших країн, які працюють на Росію.

Загальновідомий факт, що в Криму впродовж останніх кількох років була ціла концентрація проросійських організацій, які проводили всілякі конференції, дискусії, і нав’язували місцевим жителям спотворену думку про те, що Крим завжди був російським,
— нагадує Трюхан.

Крім того, зараз приблизно 7 країн виступають за пом’якшення чи скасування санкцій. Серед них Греція, Угорщина, Чехія, Словаччина, Австрія та деякі інші.

Про те, чим відповідає Україна

Вадим Трюхан каже, що в бюджеті України не закладено коштів на контрпропаганду, чи просування власних інтересів в інформаційній сфері за кордоном.

В Вашингтоні працює 1 інформаційне держагенство з 1 журналістом на всю Америку,
— каже експерт.

На його думку, Україна програє інформаційну війну ще й через слабку дипломатичну службу. Трюхан вважає, що її треба підсилювати хоча б в основних країнах світу.