Таку думку сайту "24" висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Експерт нагадує, що економічну частину Угоди підписав президент Петро Порошенко в червні 2014 року. За ці три роки, зазначає Кулик, Угода принесла свої переваги для України. Збільшився товарообіг між нами і ЄС. Але питання в тому, як влада використає надані механізми, щоб у результаті підвищився добробут українців.

Читайте також: Зрозуміло про Угоду про асоціацію з ЄС: що вона обіцяє Україні

"Повинна бути сформована вдала ефективна експортна стратегія для просування інтересів на європейських ринках. Наші товари повинні відповідати європейським стандартам і бути конкурентоспроможними", – говорить експерт.

За його словами, це, серед іншого, пов’язано з домашнім завданням для України – проведення внутрішніх реформ. У тому числі, реформа правової сфери, ефективна боротьба з корупцією і підвищення інвестиційної привабливості.

Угода – це фоновий фактор, який може вплинути на формування інвестиційного клімату. А це пов’язано з прозорістю економічних правил гри. Тобто з відсутністю рейдерства, суди мають бути справедливими, повинна бути система бізнес-омбудсмена, створений цивілізований лобізм у питаннях просування своїх інтересів в органах влади, зменшення корупції,
– зауважує Віталій Кулик.

Тому тепер, як підкреслює експерт, Європа буде уважно моніторити виконання нами Угоди. Європейські чиновники дивитимуться не на кількість кілометрів у статистичній звітності Володимира Гройсмана, а на якість покриття доріг, які входять у європейські транспортні коридори.

У Єврокомісії механізми контролю і моніторингу прискіпливі. Європа може ініціювати спеціальні доповіді про виконання Україною своїх зобов’язань. І ці доповіді будуть не зручні для чинної влади. Ми тепер перебуваємо під мікроскопом Єврокомісії,
– наголошує політолог.

Нагадаємо, 30 травня сенат Нідерландів схвалив Угоду про Асоціацію Україна – ЄС. Нідерланди були єдиною державою ЄС, яка ще не ратифікувала угоду щодо більш тісної політичної, безпекової та торгової співпраці з Україною. Європарламент 16 вересня 2014 ратифікував Угоду синхронно з Верховною Радою України (у вигляді телемосту за допомогою технології Skype). За ратифікацію проголосувало 355 депутатів Верховної Ради та 535 депутатів Європарламенту.

1 листопада 2014 року набрало чинності тимчасове застосування Угоди, яке відкрило українським виробникам європейські ринки.

Читайте також: Угода про асоціацію з ЄС: що виграє, а що втратить Україна?