Є припущення, що на виготовлення і заміну пошкодженого обладнання необхідно 8 – 10 років, щоб повернутись до звичних умов життя. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів 24 Каналу, що за дослідженнями є реальна перспектива відновити все до комфортних умов за 2 роки.

Дивіться також У липні буде максимально складний період: наскільки тривалими можуть бути відключення світла

Перспективи відновлення української енергетики

Олександр Харченко вважає, що є шанс за 2 роки повернути енергосистему до стану, коли обмеження будуть не потрібні.

Є фактор, який може вплинути на швидке відновлення потужностей – це Запорізька АЕС. Якщо нам вдасться її деокупувати й повернути в роботу хоча б половину енергоблоків, то це значно покращить ситуацію,
– наголосив директор Центру досліджень енергетики.

Він додав, що є ще багато над чим працювати. На думку Харченка, прогнози щодо відновлення української енергетики за 8 – 10 років надто песимістичні, бо можна впоратись значно швидше.

Ситуація з енергосистемою в Україні

  • Росія постійно атакує об'єкти енергетичної інфраструктури України, що призводить до значних пошкоджень і зменшення виробництва електроенергії. Щоб збалансувати енергосистему в умовах дефіциту, довелося повернутися до відключень світла. В Укренерго розповіли, чи існує ризик повного блекауту, та пояснили різницю між ним і контрольованими відключеннями.
  • Атаки росіян на українську енергетичну інфраструктуру спричинили гострий дефіцит в енергосистемі, що може призвести до обмеженого постачання електроенергії взимку. Генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко вважає такі прогнози є ймовірними, хоча все залежатиме від конкретних обставин.
  • Журналісти BBC припустили, що зима 2024/2025 може бути складною для України, базуючись на даних ДТЕК. Однак це лише один із можливих сценаріїв. Поки ситуація покращилася, Укренерго не прогнозує тривалих відключень, обмежуючись двогодинними графіками увечері.