Такі прогнози, на думку генерального директора компанії Yasno Сергія Коваленка є доволі можливими. Втім, все буде залежати від ряду конкретних обставин.

Дивіться також "Шахеди" перегруповуються у повітрі, ракети розвертаються, – Євлаш про підступну тактику росіян

Потрібно готуватися до найгіршого

На думку Коваленка, до зимових відключень потрібно готуватися, виходячи з того, що світло буде 5 – 6 годин на день. Водночас він зауважив, що наприкінці серпня цей прогноз потрібно буде оновити.

Якщо відповідати на запитання: 6 – 5 годин світла для споживачів на день – це досить реально, але я думаю, що може бути краще. Це залежить від того, скільки ми відновимо,
– зазначив гендиректор Yasno.

Коваленко також додав, що взимку пік споживання електроенергії ще більший, ніж улітку. Він спрогнозував, що генераційний дефіцит може становити 30 – 35%.

На його думку, весь прогноз на зиму базується на трьох факторах. Перше – чи зможемо ми збільшити фізичну можливість імпорту електроенергії. Коваленко сподівається, що до кінця літа чи початку опалювального сезону у нас збільшиться фізична можливість для імпорту. Друге – всі атомні блоки ремонтуються зараз, щоби все працювало взимку. Третє – енергетики частково відремонтують те, що можна відремонтувати.

Також він додав, що відключення будуть залежати, зокрема, і від температури. Якщо зима буде теплою ьа буде +10 градусів у середньому, то це буде для нас позитивно. Якщо ж, в основному буде -15 і холодніше, то це вплине негативно, бо чим нижча температура, тим більше споживання на опалення.

Коваленко нагадав, що влітку пік споживання електроенергії на 30% більше, ніж у березні – квітні через використання кондиціонерів, а також через ремонт атомної генерації. Зараз дефіцит електрики становить від 15 до 25%.

Поточна ситуація в енергосистемі та прогнози

  • Ситуація в українській енергосистемі залишається складною. Повідомляють, що найближчим часом відключення світла можуть стати довшими. Це пов'язано з тим, що один з енергоблоків-тисячників АЕС виведуть в ремонт.
  • Міністерство освіти і науки України оприлюднило додаткові роз'яснення щодо інформації про заощадження електроенергії в закладах освіти. У відомстві наголошують, що важливо відповідально ставитися до енергозбереження.
  • Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів 24 Каналу, що через російські атаки Україна втратила понад 9 гігаватів потужностей. Ситуація дуже серйозна й непроста, адже минулої зими максимальне споживання електроенергії було 18 гігаватів.
  • Відповідно, коли 9 з них пошкоджено, то навіть попри те, що зараз літо й менше споживання, на жаль, цієї електроенергії не вистачає, щоб покрити поточні витрати.
  • Втім, наразі Укренерго не передбачає можливість системної аварії (блекауту) в енергосистемі України, а також в окремих її регіонах. Безумовно, це прогноз без урахування можливих російських масованих обстрілів.