Про це йдеться в матеріалі 24 Каналу Членство в ЄС не через 20 років: коли Україну візьмуть до Євросоюзу. Ми поспілкувались з європарламентарями, щодо того, які перешкоди має Україна на шляху до євроінтеграції.

Дивіться також Членство в ЄС не через 20 років: коли Україну візьмуть до Євросоюзу і що цьому заважає

Вступ України до ЄС: що кажуть європарламентарі

Естонський політик, віцеголова Комітету закордонних справ Європарламенту Урмас Пает підтримує ініціативу розпочати переговори про вступ якнайшвидше. За його словами, це надважливий сигнал для української влади та народу, який бореться за свободу всієї Європи.

Важливо, щоб Україна отримає потужні гарантії безпеки відразу після перемоги у війні. Можуть пройти роки, перш ніж Україна повністю приєднається до ЄС і НАТО, але гарантії безпеки мають бути запроваджені швидше,
– сказав євродепутат у коментарі 24 Каналу.

ЄС має прийняти членство України якнайшвидше

Водночас шведський депутат Європейського парламенту, представник партії Християнські демократи – Давід Лега виступив за швидкі перемовини щодо вступу України до ЄС. Зокрема, він висловив сподівання, що всі умови будуть виконані цього року.

"Україна може бути й буде членом ЄС, щойно будуть виконані всі необхідні умови. Я ні на секунду не сумніваюся, що всі країни-члени ЄС приймуть членство! Звичайно, надзвичайна ситуація в Україні через війну є найбільшою перешкодою для України в завершенні необхідного процесу реформ", – заявив Давід Лега.

Приєднання до Європейського Союзу підтримує й угорський політик, депутат від "Прогресивного альянсу соціалістів і демократів" у Європейському парламенті Аттіла Ара-Ковач.

Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатися якнайшвидше. Крім того, Україні треба якомога швидше виконати Копенгагенські критерії. Я підтримую вступ, якщо Україна виконає необхідні політичні, економічні, адміністративні та інституційні критерії та здійснить реформи,
– заявив євродепутат.

Україна вже пройшла значний шлях

Представник України при Європейському Союзі Всеволод Ченцов розповів 24 Каналу, що в умовах жорстокої війни с Росією Україна пройшла значний шлях, що наближає її до членства в ЄС.

Ченцов зазначив, що гальмування процесу вступу України в ЄС через Росію означало б сприяння досягненню цілей агресора. Саме тому протидія цьому російському наміру є спільним завданням ЄС та України.

Коротко про вступ України у ЄС

  • Рік тому Україна подала заявку на вступ до Європейського Союзу та отримала статус кандидата. Цього року, за словами президента Володимира Зеленського, настав час ухвалити рішення про початок переговорів про членство.
  • Український лідер наголосив, що терміни приєднання до Альянсу залежать вже не від України. Київ максимально підтримує цей геополітичний курс та демонструє це на полі бою.