Через кілька годин звільнених полонених приватним літком доставили до Києва в аеропорт імені Сікорського ("Жуляни"). Там їх зустріли рідні.

Разом з полоненими Медведчуку передали їхні паспорти та документи про звільнення. Політик показав ці паспорти, проте не відкривав їх. Події з мінського аеропорту транслював телеканал ZIK, який нещодавно придбала пов'язана з Медведчуком особа. Присутніми були і журналісти російських пропагандистських каналів.

Читайте також: Клімкін мав погодити з Зеленським відповідь для Росії щодо полонених моряків

На прес-конференції в аеропорту Мінська один зі звільнених зазначив, що дізнався про своє звільнення з полону та передачу Україні тільки 4 дні тому. Проте всі звільнені відмовлялися відповідати на запитання журналістів.

Так, на питання журналіста до полонених, в яких умовах вони утримувалися і що їх чекає в Україні, звільнені українці відповіли: "Без коментарів". На запитання про самопочуття сказали, що "нормально, відмінно".

Емоції, звичайно, переповнюють. Чому без коментарів? Це буде некрасиво. Ми вдячні всім, хто займається питанням звільнення,
– сказав один зі звільнених українців.

Зауважимо, що в СБУ напередодні заявили, що не мають офіційної інформації щодо 4 осіб, яких представники бойовиків повертають Україні.

Що відомо про звільнених полонених?

Дмитро Великий – колишній військовий ЗСУ, починав службу у добровольчому батальйоні "Донбас". Потрапив у полон бойовиків у вересні 2016 року. А за даними бази "Миротворця", Великий – дезертир та розшукується за це в Україні. Окупанти "засудили" бійця до 15 років в'язниці, і чоловік перебуває у полоні бойовиків Луганщини.

Яків Веремійчик – старший солдат ЗСУ родом з Волині, боєць 14-ї окремої механізованої бригади. Був захоплений в полон диверсантами бойовиків у сірій зоні на Донбасі у травні 2018 року.

Едуард Міхеєв – колишній працівник "міліції ЛНР", мешканець Луганщини. За непідтвердженою інформацією, поїхав на територію України по пенсію. Після повернення його взяли у полон окупанти, звинуватили у шпигунстві.

Максим Горянов – старшина 53-ї окремої механізованої бригади, потрапив у полон окупантів у травні 2019 року разом зі ще 7 українськими військовими. Всі захоплені були зі складу 43-го мотопіхотного батальйону 53-ї ОМБР ЗСУ.

Як на вчинок Медведчука відреагував Зеленський?

Звільнення цих полонених несподівано 27 червня анонсував співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович. Він сказав, що Медведчук домовився з ватажками бойовиків на Донбасі про обмін 3 колишніх бійців ЗСУ та ще 1 українця.

Це розлютило президента Володимира Зеленського. Адже Медведчук – не уповноважений на жодні переговори щодо обміну чи звільнення полонених, при цьому вів перемовини з бойовиками.

Коли у нас є країна велика, незалежна та самостійна, я не розумію, чому у нас повинні бути посередники. Він (Медведчук) знає мій стосунок до цього питання. Це не про якісь особистості, це дуже важливе питання. Чому піднімають питання повернення полонених, чому піднімають питання припинення війни з його боку тільки під вибори?,
– сказав Зеленський на брифінгу 27 червня.

Дивіться відео з брифінгу Зеленського зі словами про Медведчука:

Дізнайтеся, хто такий Віктор Медведчук: