Раніше сам Зеленський заявляв, що дуже хотів, аби Китай залучився до обговорення. Київ хотів би, щоб Піднебесна була присутня на майбутньому глобальному саміті.

Дивіться також Мир чи війна․ Чому вибори на Тайвані матимуть глобальні наслідки для світу та України

Розмова Зеленського та Сі

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі заявив, що Україна хоче організувати телефонну розмову Володимира Зеленського з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Це потрібно для обговорення української формули миру.

Є речі, про які вони можуть говорити. Формула миру Зеленського – це "спосіб відновлення тривалого справедливого миру в Україні",
– зазначив Кулеба.

Раніше Китай закликав до мирного вирішення конфлікту, однак країна продовжує підтримувати зв'язки з Росією. Зеленський говорив з китайським лідером всього раз від початку повномасштабного вторгнення – у квітні 2023 року. Тоді Сі Цзіньпін сказав, що переговори є "єдиним життєздатним виходом для України".

Плани щодо миру в Україні

  • У Давосі в неділю, 14 січня, пройшла четверта зустріч радників з нацбезпеки щодо української формули миру. На ній Україна представила свої пункти, яким чином має виглядати мирний план – наприклад, Росія має обов'язково вивести війська з України. Участь у заході взяли представники 81 країни та міжнародних організацій. Китаю серед них не було.
  • У ході зустрічі голова Офісу президента Андрій Єрмак як і Зеленський зазначав, що Київ виступає за те, щоб залучити Китай до участі у переговорах щодо завершення війни Росії проти України. Китаю важливо приєднатися до переговорів щодо мирної угоди, яка покладе край війні країни-агресора.
  • Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс переконаний, що країни мають знайти спосіб, як залучити й Росію – без неї, на його думку, рішення не існує. Однак поки умови не дозволяють діалогу між Києвом та Москвою, потрібно створювати альянс держав.