Про це розповів представник Повітряних сил Юрій Ігнат. За його словами, зараз Україна не має винищувачів, які могли б діяти на рівні з російськими Су-35.
Дивіться також Ігнат розкрив деталі тренування українських пілотів на винищувачах F-16
Українські льотчики на радянських літаках більше не можуть вступати з ними в бій.
Це вони робили з початку війни, коли працювали наші наземні частини. І коли росіяни залітали, наші винищувачі їх просто заганяли під наше ППО,
– зазначив Юрій Ігнат.
Російські льотчики потрапляли в пастки
Речник пояснив, що російські пілоти таким чином були змушені реагувати на наших льотчики. Тобто, вони маневрували і попадалися в пастки, розставлені нашими ППОшниками.
"Так їх тоді знищували. І літаки знищували, безумовно, в ближніх повітряних боях. Але ближніх повітряних боїв було доволі таки мало", – розповів речник Повітряних сил.
За його словами, зараз у протистоянні винищувачів усе залежить від того, хто швидше побачить радаром, захопить ціль та випустить ракету по літаку противника.
Чому Україні потрібні F-16
У Повітряних силах пояснюють, що цей літак захистить українське небо від ворожих дронів та ракет всередині країни. Також він здатен завоювати перевагу в повітрі з російськими літаками Су-35, адже українські МіГ-29 чи Су-27 є фактично сліпими проти Су-35 та Су-30. Крім цього, F-16 є найпоширенішим типом винищувачів, тож знайти необхідні частини до них Україні буде надзвичайно просто, чого не скажеш про радянські винищувачі, запчастини до яких залишились хіба що в Росії.- Наприкінці весни США дали дозвіл на реекспорт винищувачів F-16 Україні і оголосили про те, що також навчатимуть українських пілотів. Україні вдалося сформувати авіаційну коаліцію, до якої увійшли Британія, Бельгія, Нідерланди, Польща, Швеція, Франція і Португалія.
- Термінів поставки F-16 в Україну назагал немає. Раніше Володимир Зеленський заявив, що Україна отримає літаки після того, як збудує інфраструктуру для винищувачів.