Про це 24 Каналу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він пояснив ймовірні етапи підготовки.

Читайте також Покоління та модифікації: як не розгубитися у світі винищувачів F-16

"Йде процес, якому треба радіти і який ми очікували довгі місяці. Ми просили цю зброю від самого початку, і поступово партнери нам її надавали", – зазначив Ігнат.

Зброя для України

За словами речника, Україна отримала усю номенклатуру зенітно-ракетного озброєння, яке просила і яке нам обіцяли. Утім, тут мовиться про типи й найменування, але не кількість, необхідну українським захисникам.

Нам потрібно замінити увесь старий парк зенітних ракетних систем. Нам потрібно замінити і старий парк авіаційної техніки: літаки, гелікоптери. Але спочатку F-16, щоб завоювати перевагу у повітрі і відбивати російські атаки, відганяти подалі їх авіацію і підтримати наші війська. Таким чином процес іде, він дуже нам необхідний,
– зазначив Юрій Ігнат.

Американські партнери проводитимуть навчання за планом. Після тренажерів на українських пілотів очікує робота з інструкторами і виконання поставлених завдань. Після певної кількості годин польотів бійці самостійно зможуть керувати F-16 і проходити групову злітаність у парі, ланці, ескадрильї.

"Кінець навчання – бойове застосування. Те, для чого нам потрібен F-16, щоб навчитися на ньому воювати і громити ворога у небі і на землі", – додав речник.

Навчання українських пілотів: що відомо

  • Раніше видання Politico писало, що українські пілоти розпочнуть навчання на винищувачах F-16 на базі ВПС Нацгвардії США у штаті Аризона. Власне, зараз мовиться про 162-й підрозділ Національної гвардії ВПС цього штату.
  • За словами представника ВПС, навчання розпочалися на початку цього тижня. Мовиться про невелику кількість українських пілотів, але без точної цифри.
  • Навчальна програма триватиме декілька місяців. Вона відповідатиме базовим знанням і навичкам кожного пілота.