Український пілот на винищувачі Міг-29 збив ворожий літак близько 14:00 27 травня. У командуванні Повітряних сил зауважили, що в цей час російський Су-35 полював за літаками української штурмової авіації.
Зверніть увагу Маємо чим здивувати, – в ЗСУ розповіли про невдалу атаку Мі-24 росіян на Півдні та втрати ворога
Що відомо про літаки Су-35
Літаки Су-35, або Flanker-E за класифікацією НАТО, – це багатоцільові винищувачі четвертого покоління, які використовують для перехоплення та знищення повітряних цілей у дальніх і ближніх повітряних боях. Крім того, вони можуть вражати наземні та надводні цілі.
Су-35 поєднують у собі властивості винищувача та тактичного літака. Його перевагами називають можливість ведення бойових дій як автономно, так і у складі групи літаків; проведення атаки наземних та морських цілей керованими високоточними ракетами без заходу у зону дії ППО та одночасну роботу в режимах "повітря – повітря" та "повітря – поверхня".
Тип літаків Су-35 є одним з основних винищувачів російських повітряно-космічних сил.
Раніше над Попасною збили 2 Су-25
Днями стало відомо про загибель білоруського "відставного" льотчика 67-річного Миколи Маркова, який брав участь у війні та пілотував Су-25 через нестачу пілотів у Росії. Це трапилося 12 травня над Попасною. Припускають, що його штурмовик збили із зенітно-ракетного комплексу С-125.
Через 10 днів після смерті Маркова за схожих обставин над Попасною загинув і його командир – 63-річний генерал на пенсії Канамат Боташев. У Су-25, в якому перебував пілот, влучили зі "Стінгера".
Свіжі втрати ворога у війні
Кількість вбитих російських окупантів невпинно наближається до "круглого" числа. Станом на ранок 27 травня ЗСУ ліквідували вже 29 750 військових з особового складу ворога.
Крім того, постійно збільшується й кількість знищеної військової техніки. За 93 дні війни Росія втратила:
- танків – 1322;
- бойових броньованих машин – 3245;
- артилерійських систем – 623;
- реактивних систем залпового вогню – 201;
- засобів протиповітряної оборони – 93;
- літаків – 206;
- гелікоптерів – 170;
- безпілотників оперативно-тактичного рівня – 503;
- крилатих ракет – 115;
- кораблів та катерів – 13;
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2226;
- спеціальної техніки – 48.