Розроблено навіть канонічні правила чайної церемонії. Втім, як кажуть самі японці, шлях чаю, охоплює не тільки процедуру приготування напою і спілкування з гостями.
"Потрібно не лише просто мати предмети, ви повинні в цих предметах розбиратися. Тобто, ви маєте бути і керамістом, і гончарем, і метал знати, як він виливається, і знати, як лак покривається на лакові предмети, і уміти з бамбука вирізувати, тобто ви маєте бути умільцем у всіх", - вважає майстер японської чайної церемонії Ольга Сельницька. .
До того ж, таке приємне дійство, як чаювання, зобов'язує мати гарну фізичну підготовку. В цьому переконалися новачки.
"У мене дуже затекли ноги, я взагалі їх не відчувала, у мене було таке відчуття, що ніг просто у мене нема взагалі. Я встала і у мене таке жахливе відчуття було, тобто ноги як ватяні, я стояти не могла", - розповіла гість на чайній церемонії Марія.
Знання та досвід приготування ароматного напою, передаються від вчителя до учня. Тепер настала черга й України дізнатися про майже містичне японське чаювання.
"Ми у посольстві Японії дуже здивовані тим, як активно українці відгукнулися на пропозицію познайомитися із нашою культурою. Українці дуже швидко опановують нові знання, зокрема,і незнайому їм чайну церемонію, адже це такий собі міжнародний ритуал", - розповів другий секретар Посольства Японії в Україні Косуке Ога.
Втім, долучитися до таємного ритуалу чаювання українцям поки важко. Адже справжній чай знайти в Україні дуже важко, майже, так само, як і предмети ручної роботи для заварювання. Втім, майстри чайної церемонії певні - найближчим часом вони допоможуть українцям долучитися до цього непростого мистецтва. Адже головне - це осягнення духовних, філософських, естетичних та моральних принципів.