Про це повідомляє Platfor.ma.
Політолог зазначив, що він тривалий час займався дослідженням СРСР та Росії.
На самому початку, після 1991 року, ми бачили там низовий спонтанний рух – появу громадянського суспільства. Я дуже сподівався, що в Росії це укоріниться. Мушу зізнатись: тоді я не був впевнений щодо таких рухів в Україні, адже перші десять років розвиток вашого суспільства не давав для цього ніяких надій,
– сказав він.
Фукуяма відзначив, що для нього було абсолютним сюрпризом те, що громадянське суспільство в Росії зникло, а в Україні натомість почалась Помаранчева революція.
Звичайні люди вийшли на вулиці, спробували самоорганізуватися, – це дуже здивувало і мене, і багатьох інших спостерігачів. Я не сподівався побачити на протесті таку велику кількість людей,
– додав він.
На думку філософа, проблема українців полягала в тому, що люди, які хотіли змін, не знали, як перетворити владу людей у реальну державну владу.
Також Фукуяма додав, що тепер українцям треба навчитися мистецтву переходу від протестів на вулицях до більш системної роботи в політичній системі та бізнес-сфері, щоб можна було контролювати власну долю і управляти нею.
Читайте також: Знаменитий філософ надав подіям в Україні особливого значення