Тактика може бути абсолютно різною. Вона не обов'язково має передбачати наступальні дії, коли йде величезна кількість техніки, артилерії та знищує щось. А от кінцева мета – одна. Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Варте уваги ЗСУ наступатимуть по всій лінії фронту: військовий оглядач позитивно оцінив стратегію

В України є 2 критерії

Як пояснив Олександр Мусієнко, коли планується будь-яка військова кампанія, обговорюються:

  • стратегія;
  • які сила та засоби потрібні;
  • орієнтовні часові проміжки;
  • кінцевий результат.

Враховуючи те, що ми захищалися від повномасштабної агресії ворога, який переважає нас за кількістю зброї, техніки та особового складу, для нас важливо досягти таких цілей:

  1. відбити атаки та зупинити просування противника;
  2. вигризти у ворога захоплені території та знівелювати будь-які сценарії для продовження окупації.

Станом на сьогодні стратегія зрозуміла – зупинити ворога. Відповідно до неї вживаються усі необхідні сили та засоби. На Півдні ворог не рухається, не може вести наступальні дії. На Сході ще тривають бої. Там, на жаль, ворог ще не виснажений настільки, щоб взагалі не вести наступальні дії. Але вже меншою мірою. А далі питання того, як здійснювати безпосередню деокупацію наших території,
– наголосив Мусієнко.

Тисяча порізів, виснаження, витискання – методи можуть бути різні. Головне, наголосив Мусієнко, що усі ці кроки реалізуються на шляху до єдиної мети – деокупація українських територій, поразка противника та втрати ворога.

"Кінцевий результат – це відновлення територіально цілісності України та росія, яка платить нам величезні репарації", – підкреслив військовий експерт.

В росії брак кадрів

За даними західних розвідок, у росії достатньо зброї й техніки, але не вистачає людей. Це досить серйозний виклик, створений нашими ЗСУ.

"Росія створила ілюзію того, що у них "друга армія світу". А зараз вона не може набрати людей", – сказав Мусієнко.

Він зауважив: 3 армійський корпус на 15 тисяч людей формували впродовж 2,5 – 3 місяців. Це не можна вважати досягненням для такої великої армії, адже покриває лише поточні потреби та доукомплектування, які можуть бути.

"Саме на це потрібно звертати увагу і від чого відштовхуватися. А вправлятися у словесній еквілібристиці та жонглювати термінологією – звичайно, можна. Але у будь-якому випадку ми маємо орієнтуватися на кінцевий результат. І робота для досягнення позитивного для нас кінцевого результату зараз і ведеться", – підсумував Мусієнко.

росія не може йти у наступ на Півдні, окупанти спробують вести штурм, зброя для ЗСУ: дивіться відео