Українця Валентина Вигівського звинувачують у шпигунстві. Торік у вересні він поїхав у своїх справах в окупований Крим. Тепер може спілкуватися із рідними лише листами.

Його затримали на вокзалі у Сімферополі. Хлопцю 32 роки, Київська прописка — зручно затримати. Може десь щось не так сказав і його арештувала "Кримська самооборона",
— розповів батько Валентина Петро Вигівській.

Валентин Вигівський — один із трьох політв'язнів, яких у Росії назвали шпигунами. Юрій Солошенко — 73-річний "шпигун". Його вже засудили на 6 років. А третьому, Вікторові Щуру, світить удвічі більше. Аби отримати статус іноземного агента, достатньо просто потрапити на територію, підконтрольну росіянам.

Про затримання родичів ніхто не сповістив. Близькі витрачали подекуди місяці, аби дізнатись, що трапилось із їхніми рідними. Експерти пояснюють усе тим, що справи про шпигунство у Росії проходять під грифом "секретно".

У жодній із справ немає підстав для того, щоб висувати такі серйозні звинувачення. Більше того, під час затримання більшості із них були порушені права людей. До деяких із них було застосовано фізичне насилля. Також більшість із них були під психологічним тиском і, навіть, впливом психотропних речовин,
— пояснила активістка Центру Громадських Свобод Поліна Бродик.

За офіційними даними, в Росії 11 українців-політв'язнів. Проте, насправді їх може бути значно більше. Оскільки справи багатьох слідство приховує.

Автор — Артем Лагутенко.