Про це міністр МЗС написав у своєму твітері. Раніше він розповів, що Україна налагодила два альтернативні наземні маршрути для доставки продовольства.

Читайте також Кулеба назвав 4 елементи, які вважає неодмінними складниками перемоги України

Україна отримає ще більше важкого озброєння: нова заява Дмитра Кулеби

За словами міністра, під час розмови з Ентоні Блінкеном він висловив подяку уряду США за його "залізну підтримку України". Наразі наша держава очікує ще більше поставок зброї від західних партнерів.

Більше озброєння, у тому числі важкого, направляється в Україну, оскільки Росія продовжує свої нищівні атаки на Донбасі,
– написав він.

Кулеба додав, що у розмові також йшлося про шляхи розблокування українських портів України для відновлення експорту та забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Нагадаємо, що Росія заблокувала у квітні морські шляхи та цілеспрямовано знищувала паливну інфраструктуру, щоб зірвати посівну.

Ленд-ліз та додаткова допомога від США: коротко

  • 9 травня Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України. Його підписання означає, що тепер США надсилатимуть нам більше допомоги (зокрема військової) у найкоротші терміни.
  • Глава громадської ліги "Україна – НАТО" Сергій Джердж наголосив, що такий крок є надпотужним сигналом Києву про безумовну та всеохопну підтримку нашої держави з боку Вашингтона. Водночас міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що це – своєрідна участь США у війні без відправлення військових.
  • 19 травня Сенат Конгресу США схвалив виділення Україні додаткової допомоги.
  • 22 травня Джо Байден підписав закон про виділення Україні 40 мільярдів доларів. Основна сума буде скерована на зброю для України. Ще частину коштів спрямують на підтримку української економіки.

На що спрямують 40 мільярдів доларів від США / Інфографіка 24 каналу

  • Після схвалення закону Сенатом Володимир Зеленський подякував американському народу та зазначив, що це вагомий внесок США у відновлення миру й безпеки в Україні, Європі та світі загалом.
  • Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що ще 20 країн готові оголосити про нові пакети допомоги в галузі безпеки для України. До ініціативи приєднаються Італія, Греція, Норвегія, Польща, Данія, Чехія та низка інших країн.

До теми – Кулеба розповів про зміну цілей України у війні