Про це 24 каналу розповів білоруський громадський діяч та журналіст Франак Вячорка. Він також зазначив, що у випадку, якщо пролунає наказ про безпосередній напад на українську територію, багато що залежатиме від того, кому він буде відданий.

Читайте також Обурився й каже, що самостійний: у Лукашенка істерика через ярлик маріонетки Путіна

Є група солдатів, вояків сил спеціальних операцій, які можуть брати участь у російських диверсійних операціях, це такі "вірні пси" Лукашенка, які будуть йому служити,
– каже Вячорка.

Таких військових декілька сотень, цього не достатньо, аби якось суттєво вплинути на ситуацію на фронті чи кардинально змінити ситуацію. Цих вояк можуть використати у складі російських ПВК, каже білоруський журналіст.

Як стверджує Франак Вячорка, щодо танкових, артилерійських чи сил ППО конкретно Білорусі – навіть, якщо їх змусять до участі у війні проти України – з їхнього боку буде багато випадків диверсій, саботажу і невиконання наказів.

"Серед регулярних білоруських військових також буде чимало здачі зброї та переходів на український бік", – переконаний білоруський громадський діяч.

У білоруській армії є ті, хто вже відмовився виконувати злочинні накази. За даними Вячорки, декілька білоруських офіцерів утекли закордон. Мовиться про період лютого – березня 2022 року.

Детальніше у розмові із Франаком Вячоркою про настрої у білоруській армії: дивіться відео

Білорусь "підіймає градус" навколо українських кордонів: останні новини

У Генштабі ЗСУ кажуть, що ознак того, що ворог хоче заходити в Україну з білоруського кордону, наразі немає. Проте розпочалась ротація збройних сил, зокрема російські війська посилюють на кордоні сили ППО.

У МВС заявили про можливі провокації з боку Білорусі. Про це Євгеній Єнін – перший заступник голови МВС – повідомив 2 липня. За його словами, мовиться про залучення диверсантів.

Раніше білоруські війська відпрацьовували зведення понтонних переправ поблизу українського кордону. Основна активність білоруських військ спостерігається в Гомельській та Брестській областях.

До теми Лукашенко каже, що його роль у війні "давно визначена" та клянеться у вірності "братній Росії"

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк сказав, що Україна готова до різних сценаріїв розвитку подій зі сторони Білорусі. Він наголосив, що українців обов'язково попередять про загрозу нового наступу, якщо така виникне.

Водночас мер Львова Андрій Садовий обговорив можливу ескалацію з боку Білорусі. Він підкреслив, що ситуація на кордоні між Україною та Білоруссю – непередбачувана. І це, з його слів, і є причиною найбільшої загрози.