Постійний представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України Тарас Мельничук пояснив: новації потрібні, щоб оптимізувати та ідентифікувати відомості Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у цілях національної безпеки та оборони України.
Дивіться також Скільки платитимуть військовим з 1 вересня 2024 року
Що передбачає нова постанова Кабміну щодо військового обліку
Військовий облік для призовників
Хлопці віком від 17 до 25 років повинні бути взяті на військовий облік без проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Це стосується як тих, хто проживає в Україні, так і тих, хто перебуває за кордоном.
Перевірка документів за кордоном
Чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном і звертаються за оформленням українського або закордонного паспортів, проходитимуть перевірку дійсності своїх військово-облікових документів через державну електронну систему "Трембіта".
Внесення до реєстру
Хлопці віком від 16 до 25 років, які проживають в Україні та звертаються за оформленням паспорта, будуть внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів (ЄДРПВР) без проходження ВЛК.
Також це стосується тих, хто перебуває за кордоном і звертається за оформленням або отриманням паспорта в українських представництвах за кордоном.
Перелік громадян
Буде сформований перелік громадян України чоловічої статі віком від 16 до 60 років, дані яких повинні бути внесені до ЄДРПВР і які підлягають постановці на військовий облік.
Проєкт постанови розробляли Мінреінтеграції спільно з Міноборони, Державною міграційною службою (ДМС), МВС, Адміністрацією Державної прикордонної служби та Генштабом ЗСУ. Необхідність його запровадження неодноразово обговорювали на міжвідомчих нарадах під головуванням віцепрем'єр-міністерки Ірини Верещук.
Цей експериментальний проєкт з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних і резервістів будуть реалізовувати протягом року.
Постанова визначає механізм реалізації експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей призовників, військовозобов'язаних і резервістів шляхом електронної інформаційної взаємодії між національними електронними інформаційними ресурсами у цілях національної безпеки та оборони України.
Нещодавно МОН затвердило особливості організації навчання у школах на 2025 – 2026 навчальний рік. Запропоновані зміни стануть обов'язковими з 1 вересня 2025 року, та окремі компоненти можна впроваджувати вже зараз.