Таку думку висловив у коментарі сайту "24" депутат від "Народного Фронту, голова контрольної комісії Верховної Ради з приватизації Ігор Лапін.
Я не бачив жодної чіткої стратегії уряду чи Фонду Держмайна (ФДМУ), як вони збираються продавати,
– зауважив нардеп.
Лапін пояснив, що у системі приватизації перемогли вузькі політичні інтереси над державними. А інвесторів відлякують дії українських силовиків та військові дії на Донбасі.
"Уявіть собі, хочуть приватизувати Одеський припортовий завод, оголошується конкурс, а завтра приходять силовики і арештовують представників Наглядової Ради заводу. Який інвестор захоче мати справу з таким підприємством? А друга проблема – у нас військові дії", – сказав Лапін.
Відповідаючи на питання, чи може Спецкомісія з приватизації вплинути на ФДМУ, нардеп підкреслив, що комісія може тиснути на цей орган, але є кращий шлях – це прийняття закону.
Закон лише готується, але головна ідея його полягає у прискоренні продажу. Півроку торгуємо на біржі акціями підприємств, хто останній купив – той і власник,
– розповів нардеп.
Лапін впевнений, що українські політики ніколи не прагнули завершити приватизацію, а кожен завжди намагався посадити свого директора на конкретний завод, щоб той вкладав угоди з компаніями-прокладками і вимивав гроші з держпідприємств у власні кишені.
Нагадаємо, з 2014 року в український бюджет закладалася стаття надходжень від приватизації державних об'єктів на суму у 17 мільярдів гривень. У 2016 році вдалося поповнити державну казну лише на 189 мільйонів, здебільшого за рахунок продажу малих об'єктів.