У п'ятницю, 26 квітня, близько 23:00 у всіх областях нашої держави пролунала повітряна тривога, зокрема, загрозу було оголошено для західних областей. Через це у Польщі підійняли у небо винищувачі. Пізніше країна підняла авіацію після оголошення повторної тривоги в Україні.

Дивіться також В Україні – відбій тривоги, але фіксують зліт Ту-95

Польща вдруге підняла свою авіацію через загрозу

В Оперативному командуванні Збройних сил Польщі близько 4:44 повідомили, що у зв'язку з початком чергової хвилі ударів дальньої авіації Росії по об'єктах, розташованих на території України, відбулося активування польської та союзницької авіації.

Це може призвести до підвищення рівня шуму, особливо в містах південно-східної частини країни,
– мовиться в оголошенні.

В командуванні польської армії також додали, що було розпочато необхідні процедури "для забезпечення безпеки нашого повітряного простору". Крім того, відбувався постійний моніторинг за ситуацією.

У повітряному просторі Польщі фіксували зліт авіації

Оперативне командування Збройних сил Польщі у ніч проти 27 квітня повідомило, що у повітряному просторі країни почала роботу авіація. Громадян попередили, що це може призвести до підвищення рівня шуму, зокрема у південно-східному регіоні.

Сьогодні ввечері спостерігається російська активність, у зв'язку із завдаванням ракетних ударів по об'єктах, розташованих на території України. Розпочато всі необхідні процедури для забезпечення безпеки нашого повітряного простору,
– йдеться у повідомленні.

Останній раз Польща підіймала в повітря свою авіацію ще 11 квітня. Тоді Росія підіймала стратегічну авіацію та завдавала ударів по Україні. Під ударом опинилась енергетична інфраструктура. Ворог запустив по Україні близько 40 ракет.

Внаслідок атаки у деяких регіонах України пролунали вибухи

  • Ввечері, 26 квітня, орієнтовно о 22:57 тривога пролунала для Івано-Франківської області. Вже о 23:35 кореспонденти 24 Каналу повідомили про вибухи в області. Ймовірно, це була робота протиповітряної оборони.
  • Вже о 23:40 в області, на жаль, прогриміли повторні вибухи. Про це повідомили кореспонденти Суспільного. Зауважимо, що раніше моніторингові канали повідомляли про загрозу для Хмельницької, Тернопільської, Житомирської та Івано-Франківської областей.
  • Вже близько 00:31 у Харкові пролунав потужний вибух. Повітряні сили оголосили про ракетну небезпеку. Вже за дві хвилини місцеві повторно чули гучний звук. Згодом мер міста Ігор Терехов підтвердив російську атаку на місто.
  • Додамо, що моніторингові канали повідомляли про зліт трьох бортів Ту-95 з аеродрому "Оленья". У разі бойового вильоту входження до Саратовської області та Каспій-Волгодонського регіону очікується розрахунково о 03:00 – 04:30.
  • Тому, 24 Канал радить бути уважними до сигналів повітряних тривог. У разі оголошення небезпеки оперативно переходьте в укриття та не нехтуйте власною безпекою.