Буданов підкреслив, що війна Росії проти України почалася зовсім не два роки тому, а десять – з окупації українського Криму. Однак ні українська держава, ні українці не погодилися визнати право агресора на кримську землю. І попри репресії ворога, спротив місцевого населення не вщухав ні на мить.

Дивіться також Ці ракети його знесуть, – полковник запасу сказав, як вивести з ладу Кримський міст

Як Крим допоможе Україні в успішному контрнаступі

Начальник ГУР пояснив, що для успішної оборони та контрнаступу Україна має контролювати акваторію Чорного моря та бути присутньою на півострові Крим.

Поставлені завдання виконані: Росія втратила чверть своїх кораблів і змушена була виводити свій флот на узбережжя Кавказу, передислоковувати авіацію, бо аеродроми та військові об’єкти Криму постійно перебувають під нашим вогневим впливом,
– сказав Буданов.

Він додав, що "нашими успіхами ми надзвичайно завдячуємо мешканцям українського Криму". За його словами, вони не лише посилили опір окупантам, але й знаходять можливість відстежувати всю оперативну обстановку на півострові та якнайшвидше передавати цю інформацію українським захисникам.

Ми обіцяли, що у 2023 році українські спецпризначенці будуть у Криму, і ми цю обіцянку виконали,
– заявив начальник ГУР.

Буданов натякнув на "сюрпризи" біля Кримського мосту

Кирило Буданов анонсував, що російських загарбників очікують нові "сюрпризи" на окупованому півострові, та натякнув, що марафон "бавовни" на Кримському мосту не завершений.

Ворогів очікують нові "сюрпризи", і я б не рекомендував цивільному населенню користуватись так званим кримським мостом,
– повідомив Буданов.

Нагадаємо, що українські захисники двічі підривали Кримський міст. Спершу це зробили за допомогою вантажівки з вибухівкою восени 2022 року, а другу спробу повторили вже влітку 2023 року. Тоді міст пошкодили надводні дрони.

Успішно Україна нищить і російські кораблі Чорноморського флоту, які дислокуються в акваторії окупованого півострова. За підрахунками військового експерта, наші військові уразили 11 ворожих суден.

До речі, раніше Буданов заявив, що Україна зможе почати контрнаступ у 2025 році, якщо триматиме в цьому році оборону та матиме достатню підтримку партнерів.