Більшість губернаторських крісел наразі займають чиновники, так чи інакше пов’язані з БПП "Солідарність" або з президентським оточенням. Така ситуація склалася у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській ОДА. Про це йдеться у статті Наталії Лебідь "БПП як кузня губернаторів".
Згідно із Конституцією України, президент держави має право на призначення голів ОДА, проте останнім часом Петро Порошенко виступає за проведення відкритого конкурсу на заміщення вакантних посад губернаторів. Організація такого конкурсу покладена на окрему структуру.
У Нацагентства з питань держслужби чимало функцій, зокрема й та, що торкається обрання губернаторів. Президент Порошенко надумав поділитися своєю прерогативою призначення голів обласних державних адміністрацій, включивши в гру буцімто незаангажовану групу людей, завдання яких — зареєструвати охочих балотуватися і провести серед них незалежний конкурс. Однак те, що ми маємо де-факто, традиційно відрізняється від того, що прописано де-юре. І щоб це зрозуміти, достатньо бодай поверхнево погортати біографії теперішніх – призначених після Революції гідності – очільників обласних адміністрацій,
– йдеться у матеріалі, присвяченому особливостям призначення голів ОДА.
Проаналізувавши ситуацію, автор робить висновок: "Більшістю областей України керують представники президентської політсили. Де-не-де лишилися іще "не викошені" креатури Яценюка або взагалі "випадкові" люди. У решті ж регіонів президент Порошенко має royal flush. Не всі з перерахованих губернаторів пройшли процедуру конкурсу – деякі були призначені ще до того, як Петрові Порошенку заманулося погратись в демократію. Хай там як, але виконавча вертикаль країни все більше набуває рис філіалу БПП".
Читайте також: Порошенко розповів, що допоможе підняти економіку України