Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Читайте також: Авторитетне видання назвало Крим спірною територією
У результаті голосування документ підтримали представниками 71 країни, 25 – проти і ще 77 країн вирішили утриматися. Проти виступили Білорусь, Північна Корея, Венесуела і ще кілька країн.
Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, що перебуває у складі української делегації в Нью-Йорку розповів, що Росія продовжує явні порушення своїх зобов'язань як держави, що окуповує Крим. Кримчани живуть у страху бути названими екстремістами, терористами або українськими шпигунами, що означає для них кримінальне переслідування.
Натомість, російський представник назвав документ "відірваним від реальності" і черговою спробою України змінити статус Криму "всупереч ухваленому на референдумі рішенням народу в Криму".
Читайте також: В ООН оприлюднили невтішні прогнози щодо Донбасу
У складі української делегації на засідання Генеральної асамблеї ООН прибули члени Меджлісу кримськотатарського народу, в тому числі народний депутат України Мустафа Джемілєв, українські дипломати і правозахисники.
Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter привітав таке рішення ООН.
Вітаю рішення Третього комітету щодо посиленої резолюції ГА ООН про стан прав людини в Криму. Вдячні співавторам рішення та всім нашим союзникам за потужний сигнал російській окупаційній владі щодо міжнародної єдності та солідарності в питанні деокупації Криму,
– зазначив Порошенко.
Він також висловив надію на те, що Генеральна асамблея ООН у грудні підтримає резолюцію.