Психологи на гарячій лінії працюватимуть за протоколами, перекладеними та адаптованими за прикладом Lifeline Australia, яка працює з 1963 року. Про це повідомив Український кризовий медіа-центр.
Читайте також: Втому від війни відчувають у тилу, але не на фронті, – боєць "Азову"
Лінія діятиме на основі кращих міжнародних практик, ще ж і надто – більшість команди самі є ветеранами. Загалом мовиться про приблизно 40 фахівців. Про це розповів на брифінгу Пол Найленд, засновник Lifeline Ukraine.
Брифінг щодо створення гарячої лінії для ветеранів / Фото Українського кризового медіа-центру
Що таке Lifeline Ukraine? Це частина проекту All4One Фонду "Східна Європа" за фінансової підтримки посольства Великої Британії в Україні. Залучені також приватні компанії – вони допомагають із приміщенням та організацією захищених мобільних ліній зв'язку.
В Україні проект співпрацює з Міністерством охорони здоров'я та Міністерством ветеранів. Ідея створення належить Уляні Супрун, виконувачці обов'язків міністра охорони здоров'я України. Грант від посольства Британії – 580 тисяч фунтів стерлінгів.
З досвіду нашої країни, ми розуміємо важливість психологічної підтримки для ветеранів. Цей проект заповнить ланку допомоги, якої бракувало. Дуже важливою є підтримка від колишніх побратимів: ветеран найкраще зрозуміє ветерана, на додачу до професійної підготовки,
– зазначила заступниця голови місії посольства Великої Британії в Україні Хелен Фейзі.
Заступник міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко каже, що в Україні зараз є 392 тисячі ветеранів війни на Сході України. Причому перевіреної статистики самогубств серед них – немає.