Про це в коментарі сайту "24" розповів політичний експерт Тарас Чорновіл.
Як нагадує політолог, в 2016 році навесні в першому турі президентських виборів переміг представник ультраправої Партії свободи Норберт Гофер, який у своїй риториці висловлювався за термінове зняття санкцій з Росії. Друге місце посів єврооптиміст, колишній лідер "Зелених" Александер Ван дер Беллен. Конституційний суд Австрії визнав недійсними результати виборів: вони були скасовані через порушення процедури підрахунку виборчих бюлетенів в окремих округах. Зрештою, на повторних виборах переміг з відривом майже в 10% Александер Ван дер Беллен.
Щось подібне, вважає Чорновіл, можна чекати цієї весни на парламентських виборах у Нідерландах та на президентських перегонах у Франції.
В Нідерландах крайні праві починають втрачати свої позиції. У Франції спектр від ультраправих починає зміщуватися до правих. А від них, можливо, буде знову повернення до лівих, чиїм представником є нинішній президент Франсуа Олланд. Зокрема наразі у Франції лідирує проросійська ультраправа Марін Ле Пен, яка, вочевидь, програє в другому турі правому Франсуа Фійону,
– говорить політолог.
Чорновіл також зауважив, що і в Німеччині йде зміщення симпатій в сторону лівих, а в Італії відбувається повернення до центристів. Експерт відзначив, що сплеск популярності правих і ультраправих в Європі, які завжди були ізоляціоністами і расистами, був спричинений збільшенням кількості біженців.
Це для правих був просто подарунок. Але якщо потік біженців до Європи різко зросте, то проблеми можуть з’явитися знову. Хоча тут багато що залежить від Туреччини, чий президент Ердоган ніби з гальм зірвався,
– зазначив Чорновіл.
Нагадаємо, раніше Марін Ле Пен зробила заяву про законність анексії Криму. А нещодавно лідер французького "Національного фронту" сказала, що Крим ніколи не належав Україні.