Бойовики мають досвід у ролі штурмової піхоти, однак цього мало. Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт, засновник БФ "Закриймо небо України", генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

До теми "Вагнер" знову може стати серйозною загрозою: в ISW припустили, хто очолить найманців

Потенціал буде менший

Як зазначив Ігор Романенко, коли Пригожин керував ПВК "Вагнера", то у них було хороше озброєння, важка техніка, забезпечення. Хоч зараз цих бойовиків намагаються забезпечити, але це відбувається вже не том рівні.

Це вже окремі вагнерівці, які мають досвід штурмової піхоти. Але там треба мати не просто досвід. Потрібні злагоджені підрозділи у складі і відповідне керівництво, рівень навчання. Тому потенціал цієї структури, безумовно, менший,
– вважає він.

Генерал-лейтенант у відставці переконаний, що яку б кількість вагнерівців не набрали, але потенціал точно буде нижчий, ніж коли вони підпорядковувались Пригожину.

Романенко про вагнерівців: дивіться відео

Вагнерівці повертаються на фронт в Україну: останнє

  • Начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш підкреслив, що ПВК "Вагнера" була знищена у травні – червні цього року. Окремі бойовики шукають собі місце на інструкторських посадах, укладають контракти з іншими військовими компаніями, які входять до міноборони Росії, йдуть звичайними штурмовиками, піхотинцями. Їх небагато, тому на ситуацію вони не вплинуть.
  • Євлаш зазначив, що вагнерівці потрапляють на фронт з розформованих таборів, які раніше були на території Білорусі. У тому угрупованні було приблизно 8 тисяч осіб. Найманці не сформовані в батальйон, підрозділ чи бригаду, це більше інформаційно-психологічна акція.
  • Аналітики ISW вважають, що ПВК "Вагнера" може перейти в підпорядкування росгвардії або міноборони Росії та знову становити загрозу для ЗСУ. Новим керівником найманців може стати син Євгєнія Пригожина.