Реакція Зеленського на руйнування скульптури "Гірка пам’ять дитинства"

Український президент засудив будь-які прояви неповаги до пам’яті мільйонів жертв Голодомору, їхніх рідних та всього українського народу. Також він закликав правоохоронні органи якнайшвидше розслідувати інцидент. Слова Зеленського передає пресслужба президента України.

До теми Вандали намагалися зруйнувати скульптуру про Голодомор: як прокоментував В'ятрович

У Зеленського додали, що той отримав листа від президента Світового конгресу українців Павла Ґрода. Останній висловив занепокоєність актом вандалізму, вчиненим напередодні 29-ї річниці незалежності України. Також він звернувся до президента з проханням вжити заходів для розслідування цього злочину та притягнення винних до відповідальності.

Прикро вражений інцидентом, який різко контрастує з моїми враженнями під час поїздок регіонами України. Моя позиція – чітка та однозначна: будь-які прояви вандалізму є печерною дикістю й жодним чином їх не слід виправдовувати,
– наголосив Зеленський у відповіді на лист Ґрода.

Також президент зауважив, що поліція має:

  • провести всі необхідні слідчі дії,
  • кваліфікувати правопорушення,
  • впродовж місяця доповісти про перебіг розслідування.

"Винні мають понести покарання, передбачене українським законодавством. Справу тримає під контролем заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко", – підкреслив президент.

За його словами, правоохоронці повинні не лише оперативно реагувати на випадки вандалізму щодо меморіалів та пам’яток, але й запобігати їм.

"Звісно, меморіал буде відреставровано, скульптуру відновлять. Але кожен такий випадок спотворює уявлення про українців як про доброзичливий і цивілізований народ. Тож давайте залишатися людьми", – зауважив президент.

Радимо ознайомитися Вижити і врятувати: щемливі історії свідків Голодомору

Коротко про інцидент

  • Уночі з 21-го проти 22 серпня 2020 року невідомі вчинили акт вандалізму щодо бронзової скульптури дівчинки "Гірка пам’ять дитинства" на території Національного музею Голодомору-геноциду.
  • Мовиться про скульптуру дівчинки з колосками, що стала одним із символів пам'яті про Голодомор.
  • За фактом скоєння правопорушення правоохоронці відкрили кримінальне провадження.
  • Саму ж скульптуру "Гірка пам’ять дитинства" демонтували. Наразі вона перебуває на реставрації.