Про це повідомив заступник начальника поліції Київської області Максим Очеретяний на брифінгу. За його словами, братську могилу побачили прямо на позиціях, де були російські окупанти.

Важливо СБУ встановила особи майже 900 окупантів, які чинили злочини на Київщині

Людей жахливо вбивали

Скільки загалом людей знайшли у братній могилі – наразі невідомо. На тілах є ознаки катування – зв’язані руки й ноги. Окупанти їх цинічно вбили.

Останнє поховання знайдено на позиціях росіян. Це мирні громадяни, які мають ознаки катування – зв’язані руки, ноги, прострілені кінцівки. Вбили їх пострілом у голову, – зазначив Максим Очеретяний.

Він додав, що правоохоронці вже знайшли аж 8 масових поховань на території Київщини. Там були тіла 148 людей. Найбільше таких могил виявили у Бучанському районі.

Також наразі вдалося встановити 1 202 громадян України, яких вбили російські окупанти. Над ідентифікацією ще близько 280 людей досі ретельно працюють.

"Звірства окупантів вражають. Наразі знайшла 8 масових поховань на території області. В них були тіла близько 148 людей. Найбільше братських могил у Бучанському районі. Судмедексперти працюють над тим, щоб встановити обставини загибелі", – додав Очеретяний.

Поліція продовжує досліджувати території, де побували російські окупанти. Вже згодом тіла людей будуть ексгумувати. Загалом правоохоронці відкрили вже понад 3 тисячі кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів, які вчинили загарбники.

Нагадаємо, в Офісі генпрокурора заявили, що їм вдалося встановити першого підозрюваного у звірствах, які російські військові вчинили в Бучі. Це – командир одного з підрозділів росгвардії Сергій Колоцей. Йому вже повідомили про підозру. Прокурори вияснили, що він вбив 4 мирних українців, у яких взагалі не було зброї.

У трьох його жертв були вогнепальні поранення голови. У четвертої людини – рани внутрішніх органів та хребта. Також відомо, що 29 березня Колоцей катував мирного мешканця Київщини: він хотів, щоб той зізнався у підривній діяльності.

До теми: як Зеленський зустрівся з мешканцями звільненої Бучі