Про арешт 42-річного українця, якого розшукував Інтерпол, повідомляє місцеве видання "Флагман".

Цікаво: Затриманий у справі Гандзюк Олексій Левін змінював зовнішність – поліція Болгарії

Сам Левін просив суд відпустити його під домашній арешт з електронним браслетом. Мовляв, у нього серйозні пробелми зі здоров'ям, тому йому у жодному випадку не можна під арешт.

Втім надати жодних доказів цього, а також 4 операцій на серце, про які той заявляв, підозрюваний так і не зміг. Водночас прокуратура просила суд арештувати його до моменту поки не буде ухвалене рішення щодо екстрадиції.

Водночас в Офісі генерального прокурора України розповіли "Інтерфаксу", що запит на екстрадицію Олексія Левіна вже направили до Болгарії.

Якщо роль Левіна в організації вбивства херсонської активістки доведуть у суді, йому може загрожувати до 10 років за ґратами.

Як Левін опинився у Болгарії:

  • У Болгарії переконують: підозрюваний у справі Гандзюк потрапив до їхньої країни через Румунію у 2018 році.
  • Він пішки перетнув кордон у населеному пункті Дуранкулак.
  • У Болгарії Левін ніде офіційно не реєструвався, ба більше, змінив зовнішність.

Що відомо про вбивство Катерини Гандзюк:

  • На громадську активістку та радницю мера Херсона Катерину Гандзюк напали 31 липня 2018 року. Її облили сірчаною кислотою.
  • Жінка зазнала 30% опіків тіла і потрапила до лікарні. Медики кілька місяців рятували її, провели низку операцій, однак 4 листопада 2018 року активістка померла у лікарні.
  • Координатором замаху вважають Сергія Торбіна, він був засуджений до 6 років і 6 місяців ув’язнення, безпосередній нападник на активістку Микита Грабчук – 6 років в'язниці, причетні до нападу Володимир Васянович та В’ячеслав Вишневський – по 4 роки ув’язнення, Віктор Горбунов – 3 роки.
  • Досі у ролі підозрюваних перебувають 3 осіб: Олексій Москаленко (Левін), який начебто організував вбивство, Ігор Павловський нібито замовляв вбивство (перебуває під вартою), Владислав Мангер – ще один замовник вбивства (перебуває на волі під заставою).