Підключивши цю комаху до комп'ютера за допомогою системи бездротового зв'язку, дослідники з'ясували до найдрібніших подробиць всі тонкощі роботи його мускулатури і перетворили отримані знання в ряд алгоритмів, що дозволяють дистанційно керувати польотом і рухами комахи з високою точністю, змушуючи його робити точні повороти, зависати на місці і здійснювати в повітрі інші "викрутаси", пише DailyTech.info.

Дані про роботу м'язів жука збиралися електродами, імплантованими в тіло жука в певних місцях. Крихітний мікроконтролер перетворював ці дані в цифровий вигляд і передавав їх через мініатюрний приймально-передавальний пристрій на комп'ютер, який розбирався в переданої йому "каші" з цифр і виділяв сигнали управління окремими м'язами.

Використовуючи масив зібраних даних, вчені звернули увагу на роль одного м'язу, third axillary sclerite (3Ax), який, як вважалося раніше, використовувався тільки для складання крил комахи. Однак, цей м'яз також відіграє роль свого роду регулятора і стабілізатора, задіяного під час польоту і здійснення комахою різних маневрів у повітрі. І ця інформація була використана при створенні нових алгоритмів керування комахою-кіборгом, що забезпечують більш високу точність.

В якості піддослідного жука був узятий гігантський квітковий жук Mecynorrhina torquata, тіло якого має довжину близько 6 сантиметрів і вага якого становить близько 8 грам. На спині цієї комахи був встановлений електронний модуль, вагою в 1,5 грама, що перетворює його в кіборга. Мозком цього модуля є крихітний мікропроцесор, до якого підключені шість електродів, і весь модуль живиться від мініатюрної літієвої батареї, напругою 3.9 вольта.

Під час тестових польотів, які проводились в закритому приміщенні, обладнаному вісьмома камерами стеження, керуючі імпульси подавалися один раз в мілісекунду. Така висока частота електричної стимуляції і використання нових м'язів дозволили керувати польотом жука з набагато більш високою точністю, ніж це було можливо з жуками "попередніх версій", що було підтверджено даними з камер спостереження.

Жуки є ідеальними об'єктами для використання в біокібернетичних дослідженнях, вони самі досить великі й сильні, завдяки чому ми можемо навісити на них відносно важкий вантаж. На жука ми можемо навісити маленький мікрофон, теплові датчики і багато іншого, що можна використовувати при пошуково-рятувальних операціях. Посилаючи жуків на розвідку, ми можемо досліджувати області, перебування в яких смертельно небезпечно для людини. А невеликі розміри комах дозволять нам досліджувати навіть найбільш недоступні куточки і щілини в зруйнованих будівлях,
​— розповідає провідний дослідник Хіротака Сато.

До слова, каліфорнійська медична компанія Stroma Medical представила лазерну процедуру, яка може змінити колір очей лише за 30 секунд.