Цим дослідженням займалася міжнародна група вчених на чолі з професором Джимом Смітом з університету Портсмута, повідомляє The Guardian.
Згідно зі звітом, опублікованим в науковому журналі Current Biology, за 30 років після найсильнішої ядерної катастрофи зона відчуження перетворилася на справжній заповідник з вовками, оленями, горностаями, кабанами і лосями.
Вчені прийшли до вражаючого висновку: багатство флори та фауни в Чорнобилі свідчить, що присутність людей є більш руйнівним для дикої природи, ніж радіоактивне забруднення.
Читайте також: Чорнобильська лисиця готує собі бутерброд
За інформацією фахівців, тут активно розмножуються як звичайні, так і рідкісні види тварин.
"Нові дані дозволяють рухатися далі і дослідити наслідки радіаційних аварій і забруднень. Я підтримую своїх колег у прагненні глибше вивчати життя, яке утворилася на цій території. Результати нашого дослідження не говорять про те, що радіація робить позитивний вплив на дику природу, а лише демонструє, наскільки руйнівна для неї людина. Вкрай сумно визнавати, що люди — гірші вороги дикої природи. Після того, як люди покинули цей регіон, природа тут буквально розцвіла навіть незважаючи на найгіршу ядерну катастрофу в світі", — заявив професор Сміт.
Читайте також у нашому спецпроекті про катастрофи, які сколихнули світ