Він зазначив, що його звільнення з посади представника президента у Верховній Раді було обговорено з Володимиром Зеленським декілька днів тому.

Дивіться також Потребують поповнення, – Веніславський розповів, чи буде посилення мобілізації

За словами депутата, наразі він займатиметься проєктами, які напряму стосуються військових. Поєднувати ці проєкти і роботу у Верховній Раді Веніславський більше не може.

Я займаюсь кількома суто військовими проєктами, через що доводиться багато бувати біля лінії фронту. Відповідно не завжди встигаю виконувати повноваження представника президента України у Раді,
— пояснив Веніславський.

Звільнення Веніславського

Сьогодні, 7 грудня, стало відомо, що Володимир Зеленський зняв Федора Веніславського з посади, але без уточнень причин. Указ уже опублікований на сайті президента.

"Звільнити Веніславського Федора Володимировича від виконання обов'язків Представника Президента України у Верховній Раді України", – зазначено в документі.

Дивіться також У Раді обговорюють питання термінів можливої демобілізації: Веніславський розповів деталі

Що відомо про Веніславського

  • Федір Веніславський є народним депутатом від партії Слуга народу та членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
  • Він обіймав посаду представника президента у Раді з 12 вересня 2022 року. А до цього був представником президента у Конституційному суді.
  • Веніславський був автором кількох скандальних у суперечливих законопроєктів про мобілізацію. Зокрема, він пропонував на законодавчому рівні зобов'язати українців носили із собою військовий квиток.

Він також був автором законопроєкту, який передбачав скасування відстрочки від мобілізації для чоловіків старше 30 років, які здобувають непослідовну вищу освіту або другу й більше.

Крім того, Федір Веніславський негативно відгукнувся про пропозицію своєї колеги Мар'яни Безуглої відправити у відставку генерала Валерія Залужного. Він зазначив, що такі заяви загрожують безпеці держави.