Про це у коментарі сайту 24 сказав заступник директора Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

На його думку, це є найбільшою загрозою для збереження кругової поруки у суддівському корпусі.

Читайте також: Хто з одіозних суддів пройшов конкурс до Верховного суду

Є така практика, коли до Верховного суду потравляють судді нижчих інстанцій, на них одразу здійснюється психологічний тиск їхніми колегами. Тому попередні практики діяльності Верховного суду можуть прижитися у оновленому органі,
– пояснив Куйбіда.

За його словами, стара більшість суду може не відбутися, якщо Вища Рада Правосуддя візьме до уваги висновки Громадської ради доброчесності. Вона пропонує не затверджувати 30 осіб зі 120-ти, які, на думку громадськості, не відповідають критеріям доброчесності.

Водночас Куйбіда висловив сумнів, що Вища Рада Правосуддя таки дослухається до позиції громадськості. Якщо цього не станеться, пояснює експерт, ВРП буде надзвичайно складно забезпечити суспільну довіру до судової реформи.

Нагадаємо, 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила рейтинг переможців на посади суддів Верховного Суду. Конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися у ньому майже 1,5 тисячі бажаючих. До конкурсу допустили 625 осіб.

Під час оцінювання учасники конкурсу складали професійні та психологічні тести, пройшли перевірки НАБУ та НАЗК, а в Громадській раді доброчесності заявили, що з 120 суддів, які мають шанс потрапити на посади, 25 % не відповідають критеріям доброчесності.