Перемога над фашистами далася нашій країні задорого. Втрати радянської України, за даними різних джерел, – від п'яти до семи мільйонів людей. Наразі в Україні справжніх ветеранів Другої Світової війни трохи більше 10 тисяч. Тим часом ветеранських організацій в Україні понад 700, які, до слова, фінансуються з державного бюджету на сотні мільйонів гривень.

Українське законодавство прописано таким чином, що будь-хто, хто перебував на службі 25 років – чи то на державній службі, чи то носив погони – вважається ветераном. Тобто де-юре нашуміла Рада організації ветеранів України, якою керував комуніст Петро Цибенко, також є ветеранською. Наприклад, минулого року на діяльність цієї організації держава виділила понад мільйон гривень. І цього року планується виділити стільки ж.

Читайте також: Чому українське стратегічне підприємство працює на країну-агресора

Загалом Міністерство соціальної політики у 2017 році "роздасть" ветеранським ГО 20 мільйонів гривень. І, як не дивно, організації, створені на підтримку ветеранів АТО, опинилися "за бортом".

Для України, як для держави, що уже три роки перебуває у стані війни, питання підтримки ветеранів надзвичайно актуальне. Утім, молоді хлопці, які пройшли Іловайськ, Дебальцеве, Донецький аеропорт офіційно статусу ветерана не мають. Громадські організації воїнів-учасників АТО не фінансуються державою, а спроби їхніх лідерів потрапити до заповітного списку ветеранських ГО завершуються, як правило, фіаско.

Хто і на що витрачає ветеранські гроші – дивіться у розслідуванні.