Це 24 Каналу зауважив експрацівник КДБ та Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов. За його словами, Путін не вважає себе таким кандидатом, які і всі, що не відповідає російській конституції та виборчому кодексу.

Читайте також Чому Путін не бере участі в передвиборчих дебатах: політтехнолог назвав головну причину

Чи порушує Путін конституцію

Сергій Жирнов зазначив, що Путін вважає, що якщо він чинний президент, то не є таким кандидатом, як усі інші. Коли журналісти запитали у речника Кремля Дмітрія Пєскова, чому Путін не бере участь у дебатах, він дуже здивувався та відповів, що у президента багато справ.

Путін ніколи не брав участі у жодних дебатах. Він вважає, що президент – це особлива людина. Це не відповідає конституції, виборчому кодексу. Тому що він такий же кандидат, як всі інші. Але судячи з тієї законодавчої бази, яка у мене залишилась у голові, у кандидатів нема зобов'язання брати участь у дебатах. Це їхнє право,
– пояснив він.

Депутати держдуми теоретично могли б внести поправки до виборчого кодексу про те, що кандидати повинні брати участь у дебатах. Проте вони не насмілюються, а Путіну все одно на них.

"Якби всі інші кандидати, припустимо, зібрались та сказали на якихось дебатах, що Путін боїться виходити на дебати, тому ніколи не приходить на них, бо він боягуз. Тоді це могло б коли-небудь примусити Путіна прийти на дебати", – додав експрацівник КДБ.

"Вибори" президента у Росії: головне

  • Псевдовибори президента у Росії заплановані на 15 – 17 березня 2024 року. Про свій намір балотуватися Владімір Путін офіційно оголосив 8 грудня 2023 року. "Вибори" будуть проходити не тільки на території країни-агресорки. Російська ЦВК заявила про проведення так званих "виборів" на тимчасово окупованих територіях України.
  • Центральна виборча комісія Росії 29 січня зареєструвала Владіміра Путіна кандидатом на посаду президента Росії. В росЗМІ зазначили, що з 60 тисяч підписів за висування Путіна, перевірених комісією, недійсними визнано 0,15% за можливих 5% похибки.
  • У британській розвідці зазначили, яке головне завдання у Путіна до президентських "виборів". Розгортання Росією війни в Україні та скорочення витрат на ЖКГ спричинили масові відключення тепла та електрики на території країни-агресорки. Диктатору потрібно розв'язати цю проблему.