Заборона ЛГБТ-спільнот може бути частиною кампанії Владіміра Путіна з посилення репресій та просування консервативного порядку. Голова центру політичних студій "Доктрина" розповів 24 Каналу, чи поділяє він таку думку і також припустив, яких успіхів чекає паства очільника Кремля.

Цікаво Може бути переломний момент, – Зеленський про очікування від виборів президента Росії

З чим Путін йтиме на вибори

Останні десятиліття специфіка партії "Єдина Росія" залишається незмінною. Путін йтиме на вибори з наступними наративами:

  • збереження владної вертикалі;
  • збереження певної абстрактної стабільності – повільний рух вперед;
  • адаптація до нових умов та відповідно стабільне керівництво.

Це гасла дещо такої бюрократичної сили. Вони традиційно експлуатуються партією "Єдина Росія" та її висуванцями, винятком 2024 рік не стане,
– наголосив голова центру політичних студій "Доктрина".

Попередня муніципальна кампанія, яка проходила у Росії, чітко засвідчила – виходів на нові висоти ідеологічного позиціювання не було. Тому теми, пов'язані з ЛГБТ, не є електорально значущими.

Нагадаємо, Путін, виступаючи на "Санкт-Петербурзькому міжнародному культурному форумі", раптом виступив на захист ЛГБТ-спільноти.

Крім цього, виступ Путіна прозвучав того самого дня, коли російське міністерство юстиції звернулося до Верховного суду з вимогою визнати "міжнародний громадський рух ЛГБТ" екстремістським.

Паства чекає перемог

Західні спецслужби припустили, що російські окупанти можуть розпочати ширший наступ після очікуваної перемоги Владіміра Путіна на виборах президента у березні 2024 року.

З політичного огляду ніхто не відкладав наступальні дії, які відбуваються зараз. Російські війська продовжують "промацувати" район навколо Авдіївки,
– пояснив Божко.

Намагання взяти Авдіївку з такими шаленими силами та втратами однозначно є політичною метою. Окупантам наказали досягти результату ще перед виборами, щоб демонструвати певну успішність та показати, що "СВО" помалу рухається.

Спроможність Росії наступати на весні залежатиме від зимової кампанії. Країна-агресорка навряд чи зупинить наступальні дії, окупанти надалі проводитимуть операції наскільки їм вдаватиметься.

Жодна теза про "ситуативну паузу" на фронті істотно нічого Путіну з підтримки не додасть, – і він це розуміє. Його паства очікує хоча б маленькі обнадійливих успіхів, як вони далі будуть нести в соцмережі та роздувати великі успіхи,
– зауважив Ярослав Божко.

Божко про наміри Путіна йти в президенти: дивитися відео

Президентські вибори в Росії: що відомо

  • У серпні 2023 року прессекретар російського диктатора Дмітрій Пєсков заявив, що Путіна переоберуть на наступний термін із результатом понад 90% голосів.
  • У звіті Інституту вивчення війни мовиться, що Кремль, ймовірно, стурбований тим, як зміна сприйняття російської війни в Україні вплине на результати президентських виборів у Росії в березні 2024 року. Наразі прихвосні російського очільника вживають заходів, щоб фактична підтримка президента Володимира Путіна на виборах не спиралася на успіхи Росії на полі бою.
  • Також Центр національного спротиву повідомляє, що через зростання соціально-економічного напруження на ТОТ півдня та сходу України, окупанти не можуть повноцінно розпочати підготовку до проведення так званих "виборів" президента Росії.