Це 24 Каналу зазначив політолог Андрій Вігірінський. Він наголосив, що загалом про реальні цифри, якщо вони стосуються Росії, говорити не варто.

Дивіться також Продовження війни "в осяжному майбутньому": про що свідчить одіозна заява Пєскова

"Про реальність варто говорити, коли є плюс-мінус незалежні спостерігачі за виборами і є політичний плюралізм, при якому є якісь альтернативні політичні лідери, які на щось претендують. Але в Росії конкуренції немає", – пояснив політолог.

Росія змінює тактику

Передбачаючи низьку явку на виборах, Росія змінює тактику. Місцеві так звані аналітики пишуть, що стратегія полягає у "висушеній" явці, зазначив Вігірінський. Тобто відсоток рахуватиметься з тих, хто з'явився на виборчій дільниці.

"Тобто нелояльні нехай не йдуть на вибори – немає значення. Нехай ідуть лояльні", – сказав він.

Початок найгіршого сценарію для Кремля: дивитись відео

До "лояльних" політолог зараховує безпосередньо державних службовців, які залежать від бюджету. За різними підрахунками у Росії таких до 60%. Зважаючи на весь контроль і пропаганду, не важко здогадатися навпроти якого диктаторського прізвища вони поставлять свою галочку.

Тому теза Пєскова про 90% – можливо він якийсь "темник" свіжий "спалив", але в цілому налаштовувались на 80% за Путіна. Це вибори, які судячи з усього пройдуть в один тур за відсутності інших (кандидатів – 24 Канал) для другого,
– наголосив Вігірінський.

Зазначимо, попередньо вибори в Росії плануються навесні 2024 року. Владімір Путін, ймовірно, має намір взяти у них участь. Але за російською конституцією одна і та ж сама особа не може обіймати президентську посаду понад два терміни поспіль. Щоб обійти це, можливе перенесення виборів, зміна конституції або чинний президент може зайняти іншу позицію, а потім знову балотуватися.

Що сказав Пєсков про вибори: основні новини

  • Кремлівський посіпака спілкувався із західними медіа. В розмові він назвав вибори в Росії "не зовсім демократією, а дорогою бюрократією". При цьому він вже "передбачив" переобрання Путіна з результатом у 90% голосів.
  • Тим часом у кулуарах Кремля не просто хочуть, але й "ухвалили" перемогу Путіна з 80% голосів.
  • Під час розмови зі своїми так званими ЗМІ, Пєсков передумав щодо своїх слів. Мовляв, про бюрократію мовилося в контексті "високої консолідації суспільства", яке так чи інакше переобере Путіна. Тому немає сенсу витрачати на це гроші.