Ігоря Гіркіна на вибори з тюрми не випустять, але й не ліквідують. Таку думку 24 Каналу висловив ексспівробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов, зауваживши, що сьогодні терорист не становить серйозної загрози, але для якого дебати стали б можливістю "переграти" Путіна.

Дивіться також Путін зараз дуже нервовий: куди міг зникнути Пєсков після заяви про вибори в Росії

Не конкурент не Путіну

Гіркіна не можна назвати серйозним суперником для російського диктатора. У нього навіть немає такого впливу, як був у Євгєнія Пригожина, зокрема власної армії, медіаімперії, великих грошей. Через це Гіркін не становить великої небезпеки.

Його посадили лише через те, що він перейшов червону лінію – дуже різко критикував Путіна і врешті-решт це всім набридло. До того ж він "наїхав" не тільки на Путіна, але й познущався з Аліни Кабаєвої, напевно, це було за межею дозволеного і його посадили,
– сказав Сергій Жирнов.

Випускати Гіркіна з тюрми також ніхто не буде, адже він є значно молодшим за бункерного діда й в будь-яких дебатах дуже легко його "переграє". До того ж вести дебати російський диктатор зовсім не вміє.

"За 23 роки Путін ні разу не брав участі в дебатах. Він може говорити лише тоді, коли все під повним контролем: в залі немає справжніх журналістів, йому ставлять наперед підготовлені питання, тоді він почуває себе у своїй тарілці", – зауважив ексспівробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії.

Жирнов пояснив, чому Путін не бере участі в дебатах: дивіться відео

Чому Путін боїться дебатів

Для кремлівського очільника взяти участь в дебатах означає переступити через власну гідність. Головним меседжем Путіна завжди було те, що він не потребує ніякої передвиборчої кампанії, адже заздалегідь знає, хто там переможе. Це вкотре доводить, що ніяких виборів у Росії ніколи не проводили.

Однією з причин, чому так званий президент Росії ніколи не брав участі в дебатах, є особливе ставлення, якого він до себе прагне.

Якби Путін вийшов на дебати – це означало б, що він такий самий як інші, але він не хоче цього визнавати,
– підкреслив Жирнов.

Також важливо, що будь-яка передвиборча кампанія передбачає звіт про виконану роботу. Якби Путіну довелося зустрітися з Гіркіним, він не мав би, що йому заперечити. Гіркін нагадав би про обіцянку не змінювати конституцію, пенсійний вік і не нападати на Україну, бо диктатор колись визнав її в тих межах, які були на момент розпаду Радянського Союзу.

Насправді Путін 23 роки бреше, зокрема й всередині Росії, тому очевидно він не може вийти на жодні серйозні дебати,
– підсумував Жирнов.

Вибори у Росії: що відомо

  • Весною 2024 року в Росії заплановані вибори. Але частина адміністрації російського диктатора вже говорить про їх недоцільність та боїться виникнення "шкідливої" дискусії, яка небезпечна під час війни.
  • В адміністрації Путіна вже обрали цікавий критерій для всіх кандидатів – не молодше 50 років. Все для того, щоб у людей ненароком не склалося враження, що бункерний дід вже не та людина, яка "приходила з твердою рукою до влади".
  • Раніше рупор Кремля Дмітрій Пєсков прославився заявою щодо майбутніх виборів у Росії. Зокрема, він назвав цей процес бюрократією і "передбачив" перемогу Владіміра Путіна.