Раніше казали, що саме Блок правих партій Італії може отримати переважну більшість в обох палатах парламенту під час виборів у вересні. Нагадаємо, 24 канал вже розповідав, чого Україні можна очікувати після італійських виборів.

До теми Кремль втрачає "Троянського коня" в Італії

Вибори в Італії 2022: результати екзитполів

Екзитпол Consorzio Opinio Italia, проведений Rai, сповістив хороші новини для "Братів Італії". Права коаліція набрала 41 – 45% голосів, а лівий альянс 25 – 29%. Такий показник дає правим більшість в обох палатах законодавчих зборів.

Результат "Братів" Мелоні всередині коаліції – від 22 до 27%, "Ліга" Сальвіні – від 9,5 до 13,5%, "Forza Italia" Берлусконі – від 6 до 8%. При цьому лівоцентристський альянс експрем'єра Летта набрав 29,5%.

Додамо, що урядова криза, яка виникла у 2022 році в Італії, призвела до відставки прем'єр-міністра Маріо Драґі. Як наслідок – президент Серджо Матарелла розпустив італійський парламент 21 липня, за 8 місяців до природного закінчення терміну, і призначив нові вибори. Маріо Драґі продовжує очолювати уряд як виконувач обов'язків прем'єр-міністра.

Чи зміниться щось для України

Раніше міністр оборони Італії Лоренцо Гуеріні під час зустрічі з очільником Міноборони України Олексієм Резніковим запевнив, що держава продовжуватиме підтримувати нас в боротьбі з агресором, попри результати голосування.

У нас будуть вибори на цьому тижні. Але те, що я можу вам сказати дуже відповідально – що яким би не був результат цих виборів, Італія є і буде завжди знаходитися поруч з Україною,
– сказав міністр оборони Італії.

Він наголосив, що головне – це якнайшвидше досягнення справедливого миру, побудованого на принципах міжнародного права і поваги до суверенітету України.

Цікаво – прем'єр Італії остаточно втратив підтримку і пішов у відставку: дивіться відео