Особливо втраченими голосами жителів Донецької та Луганської областей і анексованого Криму перейнялася британська ВВС. Журналісти корпорації навіть підрахували, скільки саме людей на Сході і на окупованому півострові не зможуть взяти участь у виборах – близько п'яти мільйонів. Згадується у новині ВВС і сепаратистські вибори, заплановані на 2 листопада.
Переймається долею виборців з окупованих територій і Rzeczpospolita. Та польське видання наголошує не стільки на порушених правах жителів Донеччини та Луганщини, а на їхній безпеці. У статті йдеться, що керівництво терористичних республік погрозило розправою, тим хто наважиться взяти участь у голосуванні.
USA TODAY називає недільне волевиявлення важливим кроком до проведення політичних та економічних реформ, за які українці воювали на Майдані. На думку журналістів американського видання, дочасні вибори – це так би мовити повне перезавантаження влади – кульмінація тривалого процесу, який спровокувало усунення від керма країни Віктора Януковича.
Deutsche Welle тим часом відзначає, що після дочасних виборів посиляться позиції прозахідних партій. І як наслідок Україна ще більше зможе вирватися з під політичного впливу Росії. На думку німецького видання, результати голосування дадуть президенту Петру Порошенку достатньо влади, аби покласти край конфлікту з проросійськими сепаратистами.
Найбільш патріотичним та радикальним з часу незалежності – такі прогнози щодо складу майбутнього українського парламенту робить інформагентство Reuters. Видання водночас припускає, що проукраїнська у своїй більшості Верховна рада може ще більше ускладнити відносини Києва з Москвою.
The Guardian зі свого боку нагадує, що передвиборча кампанія була доволі активною, а місцями і з брудними технологіями. Британське видання також наголошує, що в Україні буде проєвропейська більшість з цілою низкою нових облич, серед яких журналісти, бійці добровольчих батальйонів, волонтери, громадські активісти.