Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Як вважає експерт, сьогодні не всі британці однозначно відносяться до результатів Brexit. Хоча на референдумі більшість населення проголосувала за вихід з ЄС, але в суспільстві є великий тиск, адже не всі цього хочуть. Сьогодні, зазначає Давидюк, у британців є багато питань. Приміром, як отримати додаткове громадянство Кіпру, Франції тощо, щоб вільно пересуватися Європою, працювати та вести бізнес. Загалом питання розриву відносин Великобританії з ЄС не завершено.
Тереза Мей хоче отримати вотум довіри, щоб було точно зрозуміло, що дійсно вся країна хоче втілити результати Brexit. Якщо консервативна партія, яку вона представляє, не отримає більшість голосів, – це буде народна відповідь на народний референдум. Якщо британці дадуть карт-бланш Терезі Мей, тоді зрозуміло, що Brexit таким чином підтверджений,
– наголошує політолог.
Крім того, як зауважує Микола Давидюк, сама ідея Brexit певною мірою себе вичерпала і людям треба запропонувати щось взамін. Тому що Brexit – це більше голосування "проти" чогось, але британці хочуть голосувати "за" щось.
"Зараз розглядається ідея створення союзу на базі Об’єднаного Королівства. Приміром, Канада, Австралія і Великобританія створюють міжконтинентальний союз з метою допомоги мешканцям цих країн жити, працювати і пересуватися без віз. Це продукт взамін Brexit", – говорить експерт.
Сам факт виборів у Британії Микола Давидюк вважає нормальними демократичними процесами. За його словами, Тереза Мей і британці показують, що вони не бояться виборів, що говорить про надзвичайну зрілість демократії. Для британських політиків вибори – це інструмент. В Європі, наголошує він, політики легко йдуть на вибори.
Це в Україні здається, що вибори – це кінець світу, і політки йдуть тоді, коли все втрачено. В Європі навпаки – політики хочуть отримати вотум довіри, працювати на своїх громадян, відчуваючи думку населення. Це демонструє розвиненість країн в плані парламентаризму, електоральних систем і інституцій. Це показник високої політичної культури політикуму і населення,
– підкреслив Давидюк.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей зробила заяву щодо дострокових парламентський виборів, які мають відбутися 8 червня. Раніше, 23 червня 2016 року, майже 52% британців проголосували за вихід королівства з Євросоюзу. 48% виступили за збереження країни в ЄС.