Про це сайту "24" розказав виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

За словами експерта, згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг БПП стабілізувався, поступово – після осіннього сплеску на тлі закликів до нового Майдану – сповзає вниз популярність "Батьківщини". Немає суттєвого збільшення популярності "Опоблоку", і рейтинг партії "За життя" Рабіновича також зменшився. Це, на його переконання, показує, що не відбувається взаємного перетоку електоральних симпатій між партіями.

Читайте також: Дочасні вибори і недоторканність: який сценарій розігрують українські політики?

Приміром, нагадує Леонов, свого часу такий перетік виборців спостерігався від "Батьківщини" до "Нашої України" Віктора Ющенка і навпаки. Якщо одна партія втрачала, то інша набирала. Так само було між Партією регіонів і комуністами.

Зараз всі партії стабілізувалися у своїх електоральних ядрах. І дуже багато українців просто спостерігають за ними, якщо розчаровуються в політсилі, то відходять у бік. Тому на наступних парламентських виборах будуть цікаві змагання, оскільки виборці, швидше за все, голосуватимуть ситуативно,
– вважає Олександр Леонов.

Нагадаємо, згідно із соцопитуванням, проведеним Фондом "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, лідером симпатій виборців наразі є партія "Батьківщина". Її підтримують майже 11,2% громадян. Друге місце посідає Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 9,3%. Третє місце поділяють партії "Громадянська позиція" (8,3%) й "Опозиційний блок" (8,4%). П’ятивідсотковий бар’єр також долають партія "За життя" (7,7%), Радикальна партія Олега Ляшка (7,3%) і Об’єднання "Самопоміч" (5,8%).