"Допитані вже більше 100 осіб. Але ми схиляємося до того, що це саме ті особи, які безпосередньо виконували роботи з боєприпасами, не дотримувалися техніки безпеки", – сказав на брифінгу начальник слідчого управління теруправління Держбюро розслідувань Олексій Новіков.

До теми: Хомчак гарантує звільнення через вибухи в Балаклії

У Міноборони раніше припустили, що причиною інциденту в Балаклії міг стати вибух твердопаливного двигуна до ракет зенітно-ракетного комплексу "Куб". Зокрема, цей двигун загорівся, коли залишки боєприпасів завантажували у котлован для утилізації. Полум'я від двигуна могло спровокувати детонацію боєприпасів.

Що відомо про вибухи в Балаклії? Близько 20 вибухів на арсеналі у Балаклії прогриміли 15 листопада. Військові саме проводили планове знищення залишків боєприпасів та їхніх елементів, які не можна було транспортувати. Все пройшло у спеціально обладнаному місці – котловані.

Але щось пішло не так і внаслідок вибухів на місці загинули 2 саперів – Дмитро Мовчан і Денис Ярмак. Ще 5 отримали поранення та потрапили до лікарень. Згодом помер ще 1 військовий – Сергій Подуфалов.

Де ще в Україні вибухали боєприпаси в останні роки:

вибухи боєприпасів Україна мапа Балаклія Калинівка Ічня
Мапа з точками вибухів боєприпасів в Україні за останні роки / Інфографіка 24 каналу