Вибухи у Балаклії – з чого все почалось?

Важливо: Вибухи у Балаклії – що відомо про загиблих та постраждалих

Після повідомлень про поодинокі вибухи на арсеналі в Балаклії, що на Харківщині, їх підтвердив міський голова Іван Столбовий та рятувальники. У мережі місцеві публікували фото та відео, на яких видно густий дим з боку військових складів.

Дивіться відео вибухів у Балаклії:

Згодом у Генштабі ЗСУ повідомили, що там проводили планове знищення залишків боєприпасів та їхніх елементів. Робили це у спеціально обладнаному для цього місці – котловані. Ці боєприпаси не можна було транспортувати, саме через утилізацію пролунало близько 20 вибухів.

Для безпеки утилізації задіяли пожежний підрозділ військової частини. Після 15:13 жодних нових вибухів на технічній території не зафіксували.

Дивіться відео, як в Балаклії вибухають боєприпаси:

Двоє загиблих, п'ятеро поранених

У Генштабі ЗСУ повідомили, що внаслідок вибухів боєприпасів загинули два військові, ще п'ятьох доправили до медичних закладів.

Двоє військових саперів зазнали поранень, не сумісних із життям. П'ятеро військовослужбовців ЗСУ перебувають у медичних закладах. За уточненою інформацією медиків, один – у важкому стані, один – середнього ступеня важкості, троє – легкого ступеня важкості,
– додали у Генштабі.

Там також наголошують, що місцевим мешканцям та об’єктам інфраструктури нічого не загрожує. Сховища боєприпасів у безпеці.

На місці події працюють представники Військової служби правопорядку у ЗСУ та представники правоохоронних органів для з’ясування причин та обставин надзвичайної події.

Версії та реакція влади

У ДБР кажуть, що розслідують обставини трагедії. Бюро підтвердило, що на технічній території військових складів військової частини А1352 була пожежа та три вибухи. Підтвердили й інформацію про загиблих та травмованих.

Кримінальне провадження розпочали через "недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило істотну шкоду, вчинене в умовах особливого періоду" (це частина 3 статті 425 Кримінального кодексу України).

Генштаб ЗСУ реконструював події 15 листопада в Балаклії та дійшов висновку: причиною вибухів на військовому арсеналі, які спричинили смерть двох військовослужбовців, міг бути вибух твердопаливного двигуна до ракет 3М9 ЗРК "Куб".

При цьому в місті не проводять евакуацію, відповіла директорка Департаменту науки і освіти Балаклії Лариса Карпова на питання, чи відбувається евакуація і чи задіяні в цьому школи.

Що відомо про попередні вибухи в Балаклії?

Вперше потужний вибух на військовій базі в Балаклії прогримів у ніч на 23 березня 2017 року. Саме в цьому місті розташований найбільший в Україні склад боєприпасів. Вибух був настільки потужний, що його відчули в навколишніх містах і селах, а вогонь було видно за десятки кілометрів від міста. Тоді, за офіційними даними, загинули 2 людини, 4 зазнали поранень, було пошкоджено 265 будівель.

Вдруге вибухи прогриміли 3 травня 2018 року, а ще спалахнула пожежа. Це сталося поблизу військової частини А 1352 біля Балаклії. За даними військових, тоді загорілася суха трава, через що і почали детонувати поодинокі боєприпаси на площі близько 35 гектарів. Згодом пожежу вдалося локалізувати, а в ЗСУ повідомили, що вибухи припинилися.


Найбільші вибухи на військових складах в Україні / Інфографіка 24 каналу