Це свято відзначають уперше. Дату обрали не випадково, адже саме цього дня у 2014-му почався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Тоді понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом.
Дев’ятнадцятирічний Роман на війні з 15-го року. Раніше не брали через надто юний вік. Спочатку пробував свої сили в батальйоні "Донбас", потім в Правому секторі, згодом підписав контракт. Коли потрапив на фронт, очікування і реальність не збіглися.
Це дійсно люди, які стоять за ідею, за те, щоб Україна закрила свої кордони,
– сказав військовослужбовець ЗСУ Роман.
Перша фронтова втрата – друг, з яким Роман вчився разом в коледжі. Коли той загинув – хлопець зрозумів: смерть на війні завжди поруч.
Боєць із позивним "Тоха" не хоче показувати обличчя, бо частина його родини на окупованій території. Свій бойовий шлях також починав добровольцем.
Коли почалася війна, я не міг знаходитися на мирній території, не міг навчатися в університеті і пішов добровольчій батальйон,
– сказав військовослужбовець ЗСУ "Тоха".
Каже, що найстрашніше на війні – вертатися додому.
З друзями на мирній території намагається тему війни оминати. Боїться - не зрозуміють. Та й список тих, кого може назвати друзями, теж змінився.
Боєць із позивним "Ракета" – на війні майже з самого початку. Він хоч і не служив у добробаті, але теж себе вважає добровольцем.
Нікого не змушували йти контракт підписувати. означає, добровольці, а як назвати ще,
– стверджує військовослужбовець ЗСУ "Ракета"
Нове ж покоління – на думку військового – має вже жити новим, українским життям.
Читайте також: Як українці відзначали День добровольця