Відсутність будь-якої відповідальності за створення фейків стимулює шахраїв реєструвати все більше і більше аккаунтів. На чорному ринку ціна за тисячу облікових записів сягає 70 доларів, що робить цей бізнес дуже привабливим, повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України на своїй сторінці у Facebook.

Однак адміністрації соціальних мереж намагаються відслідковувати підозрілі аккаунти, що трохи стримує проблему створення фейків. Щоб уникнути блокування, злочинці використовують особисті фотографії користувачів без їх відома. Нерідко власник фотографії не знає, де та за яких обставин його фото було опубліковано. Це створює реальну загрозу іміджу та інтернет-безпеці людини, йдеться у повідомленні.

Скопіювавши фотографії, шахрай може створити фейкову сторінку з вашими реальними даними, яку інші користувачі асоціюватимуть із профілем, що належить вам.

Як злодії можуть використовувати ваші фотографії:

1. Розсилати спам-повідомлення від вашого імені, з рекламними або оманливими повідомленнями. На кшталт прохання поповнити рахунок або переказати гроші.

2. Реєструвати облікові записи на інших інтернет-сервісах, які асоціюватимуться з вашим профілем. Після вчинення злочинних дій правоохоронні органи вийдуть на людину, за якою закріплено аккаунт, а вона навіть не знає, що від її імені вчиняють злочин.

3. Використовувати особисті фото для наповнення різних тематичних пабліків, можливо еротичного змісту.

4. Шантажувати розміщеними приватними фотографіями.

5. Ідентифікувати ваше коло спілкування, статки та місцезнаходження. Багато фотоапаратів додають до знімку технічну інформацію, яка міститься у властивостях файлу. За вашою фотографією, розміщеною в соцмережі, нерідко можна дізнатися, де саме вона була зроблена і коли. Існують спеціальні сервіси, які нададуть цю інформацію всім охочим.

6. Використовувати вашу офіційну фотографію для підроблення документів або отримання персональної інформації за розміщеним фото документа.

Задля безпеки:

1. Не розміщуйте особисту фотографію у мережі, а завантажуйте аватар.

2. Якщо ви все ж вирішили розмістити своє фото, тоді використовуйте одну й ту саму фотографію у різних соціальних мережах.

3. Вимикайте функцію індексації вашої сторінки пошуковими сайтами для того, щоб тільки авторизовані користувачі мали можливість переглядати ваш профіль.

4. Не фотографуйте та не розміщуйте в Інтернеті свої документи.

5. Утримайтесь від додавання у друзі підозрілих або незнайомих людей.

6. Повідомляйте у службу підтримки соціальних мереж про фейкові облікові записи. Безпека у мережі — справа кожного користувача. Не будьте байдужими.

Читайте також: Що треба знати купуючи через інтернет: корисні поради