Про це 24 Каналу розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Він назвав чинники, завдяки яким велика кількість українців протягом останнього часу мають світло цілодобово.

Дивіться також Європа збільшить нам експорт електроенергії

Різке потепління і паводок

Він наголосив, що в тому що відбувається, великих секретів немає. Проте, назвав причини через які це стало можливим:

  • сталося різке потепління. Порівняно з попереднім тижнем стало тепліше приблизно на 8 – 10 градусів. А це зекономило, відповідно, потужності близько 2 ГВт;
  • запустилися в роботу два блоки атомної станції – працювало 7, а зараз – 9. Причому, один блок на Рівненській атомній станції вийшов з регламентного капітального ремонту;
  • збільшилось постачання імпортної електричної енергії в Україну;
  • несподівано для лютого місяця відбувається паводок, тому гідроелектростанції почали більше виробляти електричної енергії;
  • прискорився темп відновлених робіт енергетичної системи, оскільки надійшла значна кількість обладнання, устаткування від наших міжнародних партнерів.

Завдяки чому українці мають світло останніми днями: дивіться відео

"Все це в комплексі призвело до того, що на сьогодні, думаю, тимчасово, в нас немає обмеження електричної енергії. Крім, мережевого обмеження в Одеському регіоні", – наголосив Володимир Омельченко.

Як потрібно користуватися енергоємними приладами / Інфографіка 24 Каналу

Електропостачання в Україні: останні новини

  • В останні дні в регіонах України практично немає відключень електроенергії. Відсутність відключень пов'язана з тим, що в енергосистемі немає дефіциту потужностей. Однак глава правління Укренерго Володимир Кудрицький попереджає, що розслаблятися ще рано.
  • Росія знову масовано атакувала територію України в ніч проти 16 лютого. Зафіксували влучання ворогів на Півночі, Заході України, а також у Дніпропетровській та Кіровоградській областях. За даними Укренерго, атака 16 лютого не змінить наших планів щодо того, щоб провести день без лімітів.
  • Також 16 лютого ракетних ударів зазнала Львівщина. Однак після атаки перебоїв зі світлом в регіоні, як це буває зазвичай, не було. Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що росіяни влучили в об'єкт, який не пов'язаний з енергетикою.