Відповідне рішення щодо продовження "користування" білоруським військовим майном прийняла російська держдума. Про це повідомляє "Білоруський Гаюн".

Зверніть увагу Ситуація, як на початку лютого, – опозиціонер про загрозу нападу з білорусі

Держдума РФ сьогодні ратифікувала протоколи щодо продовження термінів використання російських військових об'єктів на території білорусі. Раніше ще в березні 2022 року ці протоколи були ратифіковані у білорусі. Мова про два військові об'єкти, які росія використовує "на безоплатній основі",
– йдеться у повідомленні.

Зазначається, що першим об'єктом є радіотехнічний вузол "Барановичі" (70М6 "Волга") — стаціонарна станція радіолокації, елемент російської системи попередження про ракетний напад (СПРН). Використовується для виявлення запуску та супроводу балістичних ракет та космічних об'єктів.

Також росія використовуватиме 43-й вузол зв'язку вмф росії "Вілейка" (радіостанція "Антей") – вузол зв'язку, що забезпечує прямий і зворотний зв'язок головного штабу вмф росії з атомними підводними човнами, що несуть бойове чергування в районах Атлантичного, Індійського та частково Тихого океанів. Також проводить радіотехнічну розвідку та радіоелектронну боротьбу. Це з кількох подібних радіостанцій єдиної глобальної постійної системи зв'язку вмф росії.

"Примітно, що продовження терміну розміщення — це технічний захід, оскільки обидва об'єкти орендувалися за договором від 6 січня 1995 року, який закінчився 30 травня 2021 року", – резюмували в "Гаюні".

Читайте також "Перемога України вселяє страх у лукашенка": як у білорусі відреагували на контрнаступ ЗСУ

Що відбувається у білорусі: останні новини

Вас також може зацікавити – лукашенко у паніці через контрнаступ ЗСУ: дивіться відео